3,5 milionu korun pro město Letohrad od závodu OEZ ze skupiny Siemens

oez

Dne 21. 5. 2021 v prostorách Městského úřadu v Letohradě podepsali generální ředitel společnosti OEZ Roman Schiffer, finanční ředitel společnosti OEZ Franz Girschick a starosta města Letohrad Petr Fiala darovací smlouvy na vzdělávací, zdravotní a sociální projekty v celkové hodnotě 3,5 milionu Kč.

„Zní to až neuvěřitelně, ale letos si připomínáme již 80 let naší firmy. Za tu dobu jsme se stali nedílnou součástí života v Letohradě a jeho okolí. Patříme zde k největším zaměstnavatelům a ovlivňujeme životy mnoha generací i celých rodin. Proto dlouhodobě podporujeme i místní komunitu. Jsem moc rád, že i v čase našeho výročí můžeme pomoci smysluplným sociálním, vzdělávacím a kulturním projektům,“ uvádí generální ředitel OEZ Roman Schiffer.

oez

V letech 2021-2022 podpoří OEZ tyto organizace a projekty:

  • Domácí hospicová péče – medikace, péče odborníků o paliativní pacienty, zdravotní pomůcky – 350 000 Kč
  • Modernizace výpočetní techniky ZŠ U Dvora – 100 000 Kč
  • Modernizace výpočetní techniky ZŠ Komenského – 100 000 Kč
  • Doplnění vzdělávací literatury do Městské knihovny – 100 000 Kč
  • Spolufinancování projektové dokumentace rekonstrukce objektu s byty pro sociálně znevýhodněné – cílem je celková rekonstrukce bytového domu – 1 350 000 Kč
  • Rekonstrukce veřejného osvětlení v Letohradě – výměna a doplnění osvětlovacích bodů v Letohradě – 1 500 000 Kč

Starosta města Letohrad, Petr Fiala, k tomu dodává:

„Velmi si vážím skutečnosti, že OEZ je zodpovědnou firmou, která dlouhodobě tímto způsobem podporuje „svůj“ region. Díky finančním darům můžeme pomoci mnoha projektům. Z těch letošních bych vyzdvihl například rekonstrukci veřejného osvětlení, při které použijeme svítidla od Siemens a také zahájení přípravy postupné rekonstrukce městského domu na Orlici č.p. 110, který je ve špatném stavebním stavu a letos se připravuje projektová dokumentace. Po rekonstrukci bude dům k dispozici sociálně znevýhodněným spoluobčanům. V letošním roce slaví OEZ 80. výročí založení společnosti a nadále se potvrzuje, že OEZ a Letohrad patří k sobě.“

OEZ s.r.o. je součástí koncernu Siemens a letos slaví 80 let od svého založení. Firma sídlí v Letohradě a zaměstnává téměř 2 000 lidí z Letohradska a okolí. Zaměřuje se na výrobu přístrojů jištění nízkého napětí.

Zdroj zprávy: Siemens
siemens