3D laser Trumpf TruLaser Station 7000

TRUMPF

Společnost TRUMPF představila světovou premiéru laserového stroje TruLaser Station 7000 3D se čtyřmi kilowatty laserového výkonu a 150% nárůstem pracovní plochy. Systém usnadňuje zpracování velkých a složitých součástí. Nový stroj je ideální volbou pro zdravotnické prostředky

High-tech společnost TRUMPF poprvé představila svůj laserový svařovací systém TruLaser Station 7000 3D na mezinárodním veletrhu Blechexpo 2019 pro zpracování plechů ve Stuttgartu. Vývojový tým, který stojí za touto novou generací strojů, dosáhl dalšího zvýšení produktivity díky pracovnímu prostoru, který je o 150 procent větší a zdroji paprsku s laserovým výkonem až čtyř kilowattů. Tato kombinace umožňuje uživatelům svařovat větší části a vytvářet hlubší svary. Vyšší posuvy umožňují stroji vyrábět součásti rychleji a produktivněji. Další novou funkcí je inteligentní systém zpracování obrazu, který automaticky koriguje laserový paprsek, pokud je svařovaná část mimo zarovnání. Díky tomu je proces spolehlivější a snižuje se šrot. Stanice TruLaser 7000 je zvláště vhodná pro komplexní zdravotnická zařízení, jako jsou endoskopy. Chirurgové v OR potřebují endoskopy různých délek – od dlouhých pro obézní pacienty po krátké pro kojence.

„Stanice TruLaser 7000 usnadňuje výrobu endoskopů všech velikostí při současném splnění vysokých standardů kvality v oboru. To nemůže udělat mnoho strojů – a proto vidíme na trhu zdravotnických prostředků tolik potenciálu, “říká produktový manažer TRUMPF Thomas Kirchhoff.

 trulaser station 7000
Foto: TRUMPF

Vysoká produktivita a všestrannost
Stanice TruLaser 7000 zvládne všechny nejběžnější kovy včetně měkké oceli, nerezové oceli, mědi, hliníku a titanu. Zvýšení produktivity je způsobeno větší pracovní oblastí, výkonnějším laserem a novým rotačním měničem. Jakmile proces skončí, stroj otočí jednotku kolem a nahradí příslušenství, na kterém svařil díl, prázdným přípravkem. To umožňuje obsluze nakládku a vykládku stroje, zatímco je zaneprázdněn svařováním další části, což vede ke značným úsporám času, zejména v sériové výrobě. Zařízení TruLaser Station 7000 je také dodáváno se systémem zpracování obrazu. Inteligentní kamera detekuje polohu součásti v pracovní oblasti. Pokud není správně zarovnáno, kamera pošle nové souřadnice do IT systému. Stroj odpovídajícím způsobem upravuje svařovací program a laser potřebuje jen zlomek sekundy, aby automaticky korigoval polohu svarového švu. „Výsledkem je spolehlivý svařovací proces s trvale vysokou úrovní kvality. To nabízí významnou přidanou hodnotu, zejména v průmyslových odvětvích s velmi vysokými bezpečnostními standardy, jako je například sektor zdravotnických prostředků, “říká Kirchhoff.

TruLaser station 7000 3D

Foto: TRUMPF

Prospěch má také elektronický a automobilový průmysl
Ergonomická operace byla další hlavní prioritou vývojového týmu TRUMPF. Zařízení TruLaser Station 7000 lze ovládat pomocí konzoly umístěné mimo svařovací buňku. Obsluha může zadat všechny informace o procesu svařování pomocí intuitivního uživatelského rozhraní dotykové obrazovky. Kromě svařovacích zdravotnických přístrojů je TruLaser Station 7000 vhodný také pro všechna průmyslová odvětví, která potřebují flexibilní a produktivní řešení pro zpracování malých a středních svařovacích sestav. „Předpokládáme také výhody pro automobilový a elektronický průmysl, protože systém může svařovat velmi vodivé materiály, jako je měď, při vysokých standardech kvality, které jsou vyžadovány pro aplikace, jako je e-mobilita,“ říká Kirchhoff.

3D laserFoto: TRUMPF

Zdroj zprávy: TRUMPF

Trumpf logo