750,000 prodaných FANUC robotů

Fanuc R-2000iD

FANUC Corporation, jeden z nejvýznamnějších světových dodavatelů automatizační techniky, nadále rozšiřuje svoji vedoucí pozici na trhu výrobou svého 750 000. průmyslového robota, což je více než kterýkoli jiný výrobce v tomto segmentu.

Společnost FANUC vyrábí ve svých továrnách v Japonsku v současné době každý měsíc přibližně 8 000 průmyslových robotů. Tento počet lze i nadále navyšovat, protože je k dispozici měsíční výrobní kapacita až 11 000 jednotek. FANUC je známý svými vysoce automatizovanými výrobními závody, kde tisíce robotů prokazují spolehlivost, obratnost a rychlost při výrobě produktů FANUC, které zahrnují roboty, řídicí jednotky a obráběcí stroje. FANUC dodá svůj 750 000. robot evropskému zákazníkovi.

fanuc robot 750.000

Největší skupinou FANUC zákazníků jsou výrobci automobilů a jejich dodavatelé, ačkoli základnu průmyslových robotů rozšiřují také výrobci z jiných průmyslových odvětví – například elektroniky, potravinářství, farmacie a lékařství. Zatímco zpočátku způsobila pandemie koronaviru pokles objednávek robotů, postupem času byl naopak FANUC svědkem silného oživení prodeje, zejména z Asie a USA.

“V Evropě oživení skutečně začalo,” uvádí Shinichi Tanzawa, prezident a generální ředitel společnosti FANUC Europe Corporation. „Přestože se celkový objem objednávek FANUC robotů v Evropě během uplynulého fiskálního roku zvýšil jen mírně, tržby za posledních několik měsíců jsou na historickém maximu.“
FANUC stále pracuje na svých ambiciózních plánech v Evropě, kde neustále rozšiřuje svou prodejní a servisní síť. Jen za poslední čtyři roky investovala společnost FANUC více než 120 milionů EUR do nového zázemí po celé Evropě. Na podporu svých plánů růstu v Evropě investuje FANUC v příštích třech letech dalších 100 milionů EUR.

Shinichi Tanzawa říká: „Jsme přesvědčeni, že trend robotizace bude nadále růst a že FANUC roboty pomohou zákazníkům automatizovat jejich výrobní závody a ušetřit náklady stejným způsobem jako to dělá FANUC ve vlastních továrnách. Uděláme vše, co je v našich silách, abychom našim zákazníkům pomohli. “

O společnosti FANUC
Společnost FANUC je jedním z světových lídrů v oblasti automatizace továren, který vyrábí CNC řídicí systémy, roboty a výrobní stroje (ROBODRILL, ROBOCUT, ROBOSHOT a ROBONANO). Od roku 1956 je FANUC průkopníkem ve vývoji numericky řízených strojů v automatizačním průmyslu. S více než 264 pobočkami FANUC po celém světě a více než 7 000 zaměstnanci nabízí společnost FANUC hustou síť prodeje, technické podpoy, výzkumu a vývoje, logistiky a zákaznického servisu.

Zdroj zprávy: FANUC