ABB-Cobot GoFa ™ vyhrává renomovanou cenu Red Dot Award „Nejlepší z nejlepších“

Společnost ABB získala za svůj Cobot GoFa renomovanou cenu Red Dot Design Award „Best of the Best“. Porotci ocenili jedinečnou koncepci nového robota, díky níž je atraktivní a zároveň přístupný pro uživatele.

Globální ceny Red Dot Design Awards znamenají vynikající úspěchy v produktovém designu. Porota každoročně hodnotí tisíce příspěvků. Ocenění „Nejlepší z nejlepších“ je nejvyšším vyznamenáním v soutěži – vždy vyhrazeno pro esteticky nejpříjemnější, nejfunkčnější, nejinteligentnější nebo nejinovativnější design.

abb gofa

GoFa od ABB je nejrychlejším robotem ve své třídě a je navržen tak, aby spolupracoval s lidmi na mnoha úkolech – bez plotů a krytů. Pokročilé funkce zabezpečení umožňují bezpečnou a přímou spolupráci. Patří mezi ně inteligentní senzory v každém kloubu, které zastaví robota během milisekund, jakmile zaznamená neočekávaný kontakt.

Úkolem produktových designérů bylo vyvinout intuitivní, uživatelsky přívětivý a přitažlivý design, aby povzbudil lidi – zejména začínající uživatele – k používání GoFa bez váhání.

„Zvýšení dostupnosti, snáze použitelných a intuitivnějších robotů je klíčovým prvkem, který jednoznačně přispívá k naší vizi: Hledání robotů na pracovišti by se dnes mělo stát stejně běžným jako notebook,“ zdůrazňuje Sami Atiya, vedoucí divize ABB Robotics automatizace výroby.

“Jsem velmi potěšen, že porota Red Dot ocenila náš nový Cobot GoFa za jeho uživatelskou přívětivost.” GoFa určuje trendy a jasně ukazuje, že dobrý průmyslový design pomáhá usnadnit práci více lidí pomocí robotů. Díky přístupnému designu lze roboty používat také na pracovištích mimo tradiční tovární prostředí. To nám zase pomáhá odemknout automatizaci pro nové uživatele a nová průmyslová odvětví po celém světě. “

Design GoFa vyniká vzhledem klasických standardních průmyslových robotů a stírá hranice mezi průmyslovými výrobky a spotřebním zbožím. Štíhlá, rovná ramena dávají robotovi uživatelsky přívětivý, ale silný vzhled, zatímco díky pokročilé kombinaci barvy, materiálu a povrchu vypadá kobot moderně a elegantně. Jeho uživatelské rozhraní na horní části paže se dvěma tlačítky a světelným prstencem připomíná snadno použitelná rozhraní elektronických výrobků. Díky tomu je také přístupný pro první uživatele robotů, kteří jsou více zvyklí na tyto technologie a kteří nemusí být obeznámeni s manipulací s průmyslovými stroji.

“Průmyslový design není jen o estetice! Formulář sleduje funkci. Zaměřili jsme se na design zaměřený na člověka – obdoba spotřebního zboží. Tímto způsobem GoFa vyjadřuje atributy, jako je použitelnost, užitečnost a uživatelská přívětivost, “říká Andie Zhang, globální produktový manažer pro Collaborative Robotics ve společnosti ABB.

„Atraktivní a přístupný design umožňuje uživatelům získat ze svých cobotů maximum. Nechceme jen, aby se lidé při práci s robotem cítili pohodlně, ale také chceme, aby si práci s ním užívali. GoFa lze naprogramovat tak, že rukou robota provedete vedením robota. Je proto o to důležitější, aby se uživatelé cítili pohodlně, když se pohybují a vedou robota během tréninku. “

Roboty ABB lze ovládat intuitivně, takže uživatelé se při programování robotů nemusí spoléhat na odborníky. To je zvláště výhodné pro průmyslová odvětví s nízkou úrovní automatizace. Protože: Uživatelé jsou schopni použít svého robota během několika minut po instalaci – hned po vybalení a bez zvláštního školení.

„Díky uživatelsky přívětivým digitálním nástrojům, integrovaným bezpečnostním funkcím a vyššímu užitečnému zatížení představují naši noví coboti budoucnost spolupráce člověka s robotem. Tato nová generace umožní ještě více společnostem automatizovat opakující se, každodenní a nebezpečné procesy. To zvyšuje jejich produktivitu a flexibilitu, zatímco zaměstnanci mají více času na další činnosti s přidanou hodnotou, “dodává Andie Zhang. „Každý, kdo může používat tablet nebo smartphone, může také ovládat naše coboty.“

Nový Cobot GoFa navazuje na úspěch rodiny YuMi® od ABB, která pomáhá společnostem bezpečně automatizovat důležité pracovní kroky od zavedení YuMi v roce 2015. Koncept designu YuMi, prvního skutečně spolupracujícího robota na světě, byl v roce 2011 oceněn také cenou Red Dot Award „Best of the Best“.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je přední technologická společnost, která energicky prosazuje transformaci společnosti a průmyslu do produktivnější a udržitelnější budoucnosti po celém světě. Spojením svého portfolia v oblastech elektrifikace, robotiky, automatizace a pohonné techniky se softwarem definuje ABB limity technologicky proveditelného a umožňuje tak nové špičkové výkony. ABB se může ohlédnout za úspěšnou historii více než 130 let. Úspěch společnosti je založen na talentu jejích přibližně 105 000 zaměstnanců ve více než 100 zemích. www.abb.com

ABB Robotics & Discrete Automation je průkopníkem v oblasti robotiky, automatizace strojů a digitálních ABB logo maleslužeb a nabízí inovativní řešení pro nejrůznější průmyslová odvětví – od automobilového průmyslu přes elektronický průmysl až po logistiku. Jako jeden z předních světových poskytovatelů robotů a automatizace strojů jsme poskytli více než 500 000 robotických řešení. Pomáháme našim zákazníkům všech velikostí zvyšovat jejich produktivitu a flexibilitu, zjednodušovat procesy a zlepšovat kvalitu produktů. Kromě toho je podporujeme na cestě do síťově propojené továrny budoucnosti. ABB Robotics & Manufacturing Automation zaměstnává více než 11 000 lidí na více než 100 místech ve více než 53 zemích.www.abb.de/robotics

Zdroj zprávy ABB