ABB dodává roboty pro nový závod Scania na montáž baterií

Hasco

Společnost ABB podepsala smlouvu se společností Scania, světovým lídrem v oblasti dopravních řešení, na dodávku komplexních robotických řešení pro nový, vysoce automatizovaný závod na montáž baterií společnosti Scania ve Švédsku. Nový závod je milníkem na cestě k elektrifikaci těžkých užitkových vozidel. Scania investuje více než 1 miliardu SEK (108 milionů USD) během několika let do nového závodu v Södertälje, jehož provoz se očekává v roce 2023.

„Těšíme se na spolupráci s jedním z našich dlouholetých zákazníků na jejich plánech elektrifikace,“ řekl Joerg Reger, ředitel Business Line Automotive ve společnosti ABB Robotics. „Automobilový průmysl vždy hrál průkopnickou roli v automatizaci. Přechod na elektrifikaci však představuje pro průmysl zcela nové výzvy, pokud jde o výrobní procesy. Máme odborné znalosti pro vývoj a implementaci flexibilních výrobních řešení, která vedoucí na trhu, jako je Scania, potřebují k provedení tohoto přechodu.”

Tony Persson, vedoucí oddělení pro montáž baterií ve společnosti Scania, dodal: „Nový závod je součástí úsilí společnosti Scania o průkopnictví průmyslové digitalizace a automatizace a využití pokročilé robotické technologie pro zefektivnění a zvýšení flexibility výrobních procesů. Zde vstupují do hry roboti a řešení ABB. Pro Scanii je továrna také investicí do posílení Švédska jako technologického centra pro elektrifikaci těžkých nákladních vozidel, což je klíčové pro přechod na udržitelná dopravní řešení.“

scania abb

Scania investuje více než 1 miliardu SEK (108 milionů USD) během několika let do nového závodu v Södertälje, jehož provoz se očekává v roce 2023.

Moderní závod o rozloze 18 000 m 2 se staví vedle závodu Scania na montáž podvozků ve švédském Södertälje. Bude vysoce automatizovaný od dodání přes výrobu až po dodání. V budoucnu se zde budou vyrábět bateriové moduly z článků od výrobce baterií Northvolt ve Skellefteå. Hotové balíčky pak budou dodány přímo na montáž vozidla. Do procesu montáže se zapojí řada robotů ABB, včetně IRB 390, IRB 4600 a IRB 6700. Další řešení ABB budou podporovat výrobní proces.

IRB 390 je poprvé použit v závodě na výrobu baterií. Tento robot ABB, původně vyvinutý pro obalový průmysl, kombinuje rychlost s výkonem a dokáže montovat kontaktní desky do baterií 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, rychlostí jedna deska za sekundu. Celý výrobní závod je před uvedením do provozu zkontrolován pomocí simulačního a programovacího softwaru ABB RobotStudio®. Tímto způsobem lze výrazně zkrátit dobu uvádění do provozu a zlepšit proces kvality.

Scania a ABB jsou partnery již více než čtyři desetiletí a spolupracují na vybudování infrastruktury pro výrobu elektrických vozidel. Nedávno obě společnosti společně vyvinuly nabíjecí řešení pro těžká nákladní vozidla, která budou rovněž napájena bateriemi Northvolt. Elektrárna Northvolt – největší továrna na lithium-iontové baterie v Evropě – byla také vyvinuta ve spolupráci s ABB.

Scania ABB press

ABB podporuje výrobce vozidel a dodavatele po celém světě rychlými, efektivními a flexibilními výrobními řešeními, aby urychlila zavedení nové generace elektrifikovaných pohonných jednotek. Společnost nedávno založila společný podnik s předním čínským dodavatelem automobilového průmyslu HASCO s cílem dále rozvíjet inteligentní výrobu s vysoce účinnými, ekologicky udržitelnými řešeními automatizace. V letošním roce ABB také plánuje otevřít nejpokročilejší továrnu na roboty na světě v Šanghaji, aby urychlila inovace ve vývoji produktů, umělé inteligenci a automatizačních řešeních.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je přední technologická společnost, která řídí globální transformaci společnosti a průmyslu směrem k produktivnější a udržitelnější budoucnosti. Spojením svého portfolia v oblastech elektrifikace, robotiky, automatizace a technologie pohonů se softwarem definuje ABB hranice toho, co je technologicky proveditelné, a umožňuje tak nové špičkové výkony. ABB se ohlíží za úspěšnou historií dlouhou více než 130 let. Úspěch společnosti je založen na talentu jejích přibližně 105 000 zaměstnanců ve více než 100 zemích. www.abb.com

Zdroj zprávy: ABB
ABB logo male