ABB je uznávána jako globální hnací síla inovací

ABB logo male

V roce 2021 patří ABB opět mezi 100 nejlepších světových společností v žebříčku inovačních lídrů společnosti Clarivate, předního poskytovatele analýz v oblasti vědy a výzkumu, patentových informací a standardů shody.

Clarivate uděluje ocenění společnostem a výzkumným institucím v čele inovačního ekosystému od roku 2012. Každý rok jsou patentované nápady více než 14 000 společností a institucí hodnoceny s ohledem na jejich investice, dopad a kvalitu. V roce 2021 bude ABB na tomto seznamu popáté.

„Jsme rádi, že jsme byli opět jmenováni jednou ze 100 nejinovativnějších společností na světě. Od založení společnosti ABB před více než 130 lety byla inovace součástí naší DNA. Budeme i nadále investovat do výzkumu a vývoje v do budoucna udržet naši pozici jako k posílení technologických lídrů, podpoře dlouhodobého ziskového růstu a vytváření hodnoty pro naše zákazníky a společnost, “řekl generální ředitel ABB Björn Rosengren.

V roce 2020 zvýšila ABB své výdaje na výzkum a vývoj a digitalizaci na 4,8 procenta konsolidovaných tržeb, což odpovídá přibližně 1,3 miliardám USD. Společnost zaměstnává přibližně 7 000 vědců po celém světě, z nichž více než 60 procent se specializuje na vývoj softwaru a digitalizaci.

ABB spolupracuje s více než 100 předními univerzitami po celém světě. Včetně univerzit Carnegie Mellon a Stanford ve Spojených státech, University of British Columbia v Kanadě, Imperial College ve Velké Británii, Indian Institute of Technology, Tsing Hua University v Číně, Royal Institute of Technology ve Švédsku a ETH Zurich v Švýcarsko.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je přední technologická společnost, která energicky řídí transformaci společnosti a průmyslu do produktivnější a udržitelnější budoucnosti po celém světě. Spojením svého portfolia v oblastech elektrifikace, robotiky, automatizace a pohonné techniky se softwarem definuje ABB limity technologicky proveditelného a umožňuje tak nové špičkové výkony. ABB se může ohlédnout za úspěšnou historii více než 130 let. Úspěch společnosti je založen na talentu jejích přibližně 105 000 zaměstnanců ve více než 100 zemích. www.abb.com