ABB otevírá plně automatizovanou továrnu na roboty v Šanghaji

ABB dnes oficiálně otevírá svou plně automatizovanou a flexibilní továrnu na výrobu robotů v Kangqiao poblíž Šanghaje (Čína). Investice do výrobního a výzkumného areálu o rozloze 67 000 m 2 činí celkem 150 milionů amerických dolarů (1,1 miliardy RMB). V závodě ABB využije své vlastní digitální a automatizační technologie k výrobě robotů nové generace, čímž dále rozšíří vedoucí postavení společnosti v oblasti robotiky a automatizace v Číně.

ABB Shanghai

 

„Otevření naší nové mega továrny staví na třech úspěšných desetiletích v Číně. Je to další milník na naší cestě pomoci našim zákazníkům dosáhnout udržitelného růstu, řešit nedostatek pracovních sil a vytvářet kvalitní pracovní místa v nové éře automatizace,“ řekl Sami Atiya, vedoucí oddělení robotiky a automatizace továren ABB. „Naše inovativní, automatizovaná a flexibilní továrna je klíčovou součástí naší strategie „V Číně pro Čínu“ a posiluje celý náš místní hodnotový řetězec. Více než 90 procent robotických řešení, která prodáváme v Číně, se vyrábí v této továrně. Nové zařízení jako takové pomůže čínským společnostem vyvíjet více lokálně vyráběných produktů, řešení a služeb.”

ABB očekává, že globální trh robotiky vzroste ze současných 80 miliard USD na 130 miliard USD do roku 2025. Čína je největším trhem robotiky na světě: v roce 2021 bylo v Číně instalováno 51 procent světových robotických systémů. Poprvé bylo v zemi použito více než milion operačních robotů.

ABB Shanghai

Práce kombinuje fyzický a digitální svět a vytváří digitální ekosystém pro výrobu. Využívá virtuální systémy plánování a řízení výroby ke zlepšení výkonu a maximalizaci produktivity prostřednictvím sběru dat a analýzy. Neexistují žádné konvenční, pevné montážní linky – místo toho jsou flexibilní, modulární výrobní buňky digitálně propojeny a provozovány inteligentními, autonomními a mobilními roboty. Robotické systémy s podporou AI přebírají úkoly, jako je šroubování, montáž a manipulace s materiálem, takže zaměstnanci jsou odlehčeni a mohou se soustředit na atraktivnější činnosti.

„Tímto výrobním a vývojovým pracovištěm převádíme naši vizi ‚továrny budoucnosti‘ do reality – výroba a intralogistika se stávají robustnějšími, rychlejšími a efektivnějšími díky flexibilní automatizaci,“ řekl Marc Segura, vedoucí oddělení robotiky ABB. divize. „Touto továrnou přijímáme nejnovější vývoj ve flexibilní, modulární a inteligentní výrobě a zaměřujeme se na technologie AI a chytřejší robotiku. Společně s firmami budeme vyvíjet nová řešení, abychom je připravili na nový věk automatizace.“

Výzkumné a vývojové centrum na ploše 8 000 m 2 vyvíjí nové inovace v oblasti umělé inteligence (AI), digitalizace a softwaru, včetně technologií, jako je autonomní mobilita, digitální dvojčata, strojové vidění a programovací software s nízkým kódem Dělat roboty chytřejšími a flexibilnějšími , bezpečnější a snadněji se používá.

ABB Shanghai

Tyto inovace jsou vyvíjeny společně s partnery a zákazníky v „Open Lab“ společnosti ABB. Pomohou otevřít příležitosti pro flexibilní automatizaci v nových sektorech, jako jsou nová energetická vozidla (NEV) a v logistice, zdravotnictví, potravinářském a nápojovém průmyslu. Společnost ABB vyškolila v Číně od roku 2005 více než milion lidí prostřednictvím stávajících partnerství se školami a univerzitami v oblasti digitalizace a automatizace. Nové umístění na tom bude stavět a poskytne partnerům a koncovým uživatelům dovednosti potřebné k úspěchu v nové éře automatizace.

„Společnost ABB působí na čínském trhu v oblasti robotiky již téměř 30 let a podporuje zákazníky ze všech odvětví, od automobilového průmyslu a elektroniky po kovy, plasty a logistiku. S naší novou mega továrnou můžeme uspokojit rostoucí poptávku po automatizačních řešeních v Číně, zejména z nových sektorů včetně výroby nových energetických vozidel, nositelné elektroniky, restaurací, zdravotnictví, elektronického obchodu, maloobchodní a servisní robotiky a mnoha dalších,“ řekl Rui Liang, šéf ABB Robotics v Číně.

Továrna je posledním oficiálně otevřeným závodem z oblasti robotiky a automatizace továren ABB. V červenci byl v Rakousku otevřen nový globální inovační a školicí kampus pro automatizaci strojů a v září následovala Learning Factory 4.0 v Berlíně.

ABB zaměstnává více než 15 000 lidí ve více než 130 městech v Číně. ABB lokálně provozuje důležitá výzkumná a vývojová pracoviště. Nové zařízení v Šanghaji je jednou ze tří továren na výrobu robotů ABB po celém světě. Nahradí stávající umístění a zásobuje zákazníky v Asii. Závod ve švédském Vasteras slouží zákazníkům v Evropě a závod v Auburn Hills ve státě Michigan slouží zákazníkům v Severní a Jižní Americe.

ABB Shanghai

ABB je přední technologická společnost v oblasti elektrifikace a automatizace, která umožňuje udržitelnější a efektivnější budoucnost. Řešení společnosti kombinují technickou odbornost se softwarem ke zlepšení způsobu, jakým jsou věci vyráběny, přemisťovány, poháněny a provozovány. Přibližně 105 000 zaměstnanců ABB staví na více než 130 letech excelence a snaží se podporovat inovace s cílem urychlit transformaci průmyslu. www.abb.com

ABB Robotics and Factory Automation je jedinou společností s komplexním a integrovaným portfoliem, které zahrnuje roboty, autonomní mobilní roboty a řešení automatizace strojů, vyvinuté a koordinované naším softwarem s přidanou hodnotou. Od automobilového průmyslu přes elektroniku až po logistiku: Pomáháme společnostem všech velikostí a ze všech odvětví stát se odolnějšími, flexibilnějšími a efektivnějšími. ABB Robotics and Factory Automation pomáhá zákazníkům při přechodu do propojené a spolupracující továrny budoucnosti. Divize zaměstnává více než 11 000 lidí na více než 100 místech ve více než 53 zemích. go.abb/robotics

Zdroj zprávy: ABB
ABB logo male