ABB představuje nový software High Speed ​​​​Alignment

ABB Robotics uvedla na trh inovativní softwarové řešení, které zajišťuje zvýšenou rychlost a přesnost montáže. Nový software „High Speed ​​​​Alignment“ je založen na zhruba 50 letech zkušeností s vývojem softwaru a poprvé nabízí výrobcům možnost zvýšit rychlost 6osých robotů

až o 70 procent a jejich přesnost o až 50 procent. To výrazně zkracuje dobu uvedení na trh.

ABB High Speed ​​Alignment

 

Software na bázi PC zahrnuje technologii známou jako „vizuální servoing“, která kombinuje jednu nebo více kamer se systémem počítačového vidění pro řízení polohy robota vzhledem k obrobku. Jak se robot pohybuje, kamery nepřetržitě pořizují snímky. Systém zpracování obrazu vyhodnocuje informace, porovnává je a upravuje pohyby robota tak, aby bylo dosaženo přesnosti 0,01 až 0,02 milimetru.

ABB High Speed ​​Alignment

Poprvé nabízí nový software ABB High Speed ​​Alignment výrobcům možnost zvýšit rychlost 6osých robotů až o 70 procent a jejich přesnost až o 50 procent. (Obrázek: ABB)

„Prodej chytrých telefonů, mobilních zařízení a dalších high-tech zařízení neustále roste a skoky v inovacích probíhají stále rychlejším tempem. S tím, jak se produkty zmenšují a jsou výkonnější, jsou zapotřebí nová automatizační řešení pro rychlé a přesné umístění součástí. Tímto způsobem je možné zajistit, aby výroba držela krok s poptávkou a zároveň byla zaručena nejvyšší kvalita produktů,“ zdůrazňuje Rui Liang, vedoucí Global Business Line Electronics ve společnosti ABB Robotics.

Šestiosé kloubové roboty ABB mohou flexibilně provádět složité činnosti a různé úkoly přesného umístění, a to i ve stísněných prostorách. High Speed ​​​​Alignment bylo vyvinuto pro dosažení rovnováhy mezi rychlostí a přesností.

ABB High Speed ​​Alignment

Software ABB High Speed ​​Alignment pomocí technologie vizuálního servořízení upravuje pohyby robota s přesností 0,01 až 0,02 milimetru. (Obrázek: ABB)

Systémoví integrátoři a výrobci těží nejen ze snadného zprovoznění a přizpůsobení, ale také z výrazně kratší doby nastavení – z celé směny z osmi hodin na pouhou hodinu. Jsou vyžadovány pouze minimální znalosti programování, protože: Software se snadno používá a má intuitivní uživatelské rozhraní. Kromě toho je nové řešení kompatibilní s celou řadou kamer a také s řídicími jednotkami robotů IRC5 a OmniCore. Systémoví integrátoři tak mohou snadno přizpůsobit stávající systémy.

„High Speed ​​​​Alignment, naše nejnovější inovace v rámci rodiny RobotWare, umožňuje výrobcům zvýšit svou produktivitu o 70 procent při dosažení přesnosti 0,01 až 0,02 mm. Jde o převratnou technologii například pro výrobu elektroniky,“ uzavírá Rui Liang.

Software je kompatibilní s průmyslovými roboty ABB IRB 1100 a IRB 120
Kromě svého softwarového portfolia společnost ABB Robotics dále rozšířila svůj sortiment robotiky pro výrobu elektroniky – o novou variantu IRB 1300 a IRB 920T SCARA. IRB 1300 je nyní k dispozici s užitečným zatížením 12 kilogramů a dosahem 1,4 metru. Díky tomu nyní robot zvládne více a zároveň těžší předměty, což následně vede k vyšší produktivitě. SCARA IRB 920T od ABB je nyní k dispozici také s krytím IP54 a jako verze pro čisté prostory. Zajišťuje spolehlivou výrobu v prašném, vlhkém a sterilním prostředí.

Zdroj zprávy: ABB
ABB logo male