ABB představuje OmniVance™ Machining Cell a software

ABB OmniVance Machining Cell

S OmniVance™ Machining Cell and Machining Software představuje ABB nová řešení, která nabízejí větší flexibilitu a jednoduchost pro řadu aplikací, jako je broušení, leštění, řezání a povrchové úpravy. Nová obráběcí buňka je součástí nového portfolia standardizovaných výrobních buněk ABB OmniVance. Jako první na trhu spouští až osm různých aplikací v jedné buňce, zatímco intuitivní editační software zjednodušuje programování. Současně lze dobu nastavení zkrátit až o 92 procent.

OmniVance™ Machining Cell

 

„Naše poslední inovace v rostoucím portfoliu robotiky ABB jsou OmniVance Machining Cell and Machining Software. Díky tomu je automatizace dostupnější, flexibilnější a rychlejší,“ říká Marc Segura, vedoucí divize robotiky ABB. “Vzhledem k tomu, že spotřebitelé požadují širší škálu produktů a jejich životní cykly se zkracují, musí výrobci provádět rychlé a nákladově efektivní výrobní změny, aby mohli konkurovat na trhu.”

Více flexibility s OmniVance Machining Cell
Kompatibilita OmniVance Machining Cell, která se skládá z průmyslového robota IRB 2600, ovladače a otočného stolu, v kombinaci s tlakovými a hladinovými senzory a dalším vybavením je zaručena všemi komponenty, které jsou před použitím testovány. Uživatelé se musí starat pouze o kalibraci nástroje a robota, protože 90 procent článku je již předem smontováno. Toto “předběžné inženýrství” má za následek rychlejší nastavení a kompaktnější půdorys. Buňku lze snadno integrovat do různých produkčních prostředí. Navíc je díky standardizovanému designu možné provozovat až osm různých aplikací v jedné buňce – často pouhou změnou aplikačního nástroje.

OmniVance™ Machining Cell

Pro vývoj OmniVance Machining Cell byly provedeny zátěžové testy v reálném světě na 2 400 buňkách. Výsledkem je extrémně odolné a robustní řešení, vhodné do náročných podmínek a schopné provozu bez dozoru až 20 000 hodin, než je nutná údržba.

Zjednodušená automatizace s obráběcím softwarem
Obráběcí software ABB je první, který integruje funkce autokalibrace a optimalizace dráhy do jediného intuitivního nástroje. To usnadňuje nastavení pro nové produkty. Současně se zvyšuje přesnost aplikací, jako je broušení, odstraňování otřepů, leštění a čištění suchým ledem. Jako samostatný nástroj podporuje software jak robot IRB 2600 nainstalovaný v obráběcí buňce, tak řadu dalších robotů ABB.

OmniVance™ Machining Cell

Obráběcí software automaticky kalibruje nástroje a obráběné objekty, čímž zkracuje rekalibraci ze čtyř hodin na pouhých deset minut. Díky vestavěné funkci optimalizace trajektorie mohou uživatelé zpracovat tisíce bodů trajektorie za pouhý půl den, ve srovnání se dvěma dny, které obvykle trvá výroba vysoce kvalitního povrchu, jako je pouzdro na mobilní telefon nebo hliníkový ráfek kola.

I bez znalosti programování lze obráběcí operace snadno provádět a monitorovat díky intuitivnímu a uživatelsky přívětivému uživatelskému rozhraní. Jednoduché funkce drag-and-drop zajišťují rychlejší programování, což také snižuje riziko chyb. Obráběcí operace lze také rychleji škálovat kopírováním a vkládáním programů mezi více obráběcích stanic.

„S OmniVance Machining Cell a Machining Software nabízíme nové způsoby, jak pracovat ještě efektivněji, přesněji a flexibilněji. A to pro společnosti v širokém spektru průmyslových odvětví – od výroby dřeva a kovů až po elektroniku a automobilový průmysl,“ dodává Marc Segura. “Abychom vyhověli stále složitějším návrhům produktů a řešili nedostatek pracovních sil, naše obráběcí buňky a obráběcí software umožňují společnostem zvýšit produktivitu i u těch nejsložitějších úkolů.”

OmniVance Machining Cell je součástí značky OmniVance od ABB, která spojuje všechny standardizované obráběcí buňky ABB, a je jedním z nejnovějších přírůstků. Spojením robota, chapadla, ovladače, softwaru a dalších komponent do jediného řešení specifického pro aplikaci vyžadují buňky OmniVance minimální integrační úsilí a minimalizují možnost chyb. Standardizovaný design článků OmniVance v kombinaci s globálním působením ABB zajišťuje rychlé změny, snadné upgrady a včasnou podporu.

Zdroj zprávy: ABB
ABB logo male