ABB předvede inteligentní pracoviště pro operátory

ABB

Bdělost operátorů, předvídatelnost procesů ve výrobě nebo softwary s cloudovým uložištěm. ABB začátkem října představí v Brně na MSV novou řídící stanici a aplikace, které mají zefektivnit průmyslová odvětví. Návštěvnici naleznou stánek pod číslem 093 v pavilonu P nebo se mohou porozhlédnout v expozici „Digitální továrna“ v pavilonu A. Přivezenými exponáty budou Intelligent Extended Operator Workstation (EOW-i) nebo ABB Ability™ Digital Powertrain, u kterých chce švédsko-švýcarská nadnárodní korporace zviditelnit přínos průmyslu.

pracoviště pro operátory

Poprvé na MSV, avšak s již s reálnými referencemi v České republice, představuje společnost inteligentní řídicí pracoviště – tedy Intelligent Extended Operator Workstation (EOW-i). EOW-i nabízí jedinečné ergonomické řešení pro řízení průmyslových procesů s rozšířenými digitálními funkcemi pro operátory. Zvyšuje efektivitu obsluhy, a v situacích kdy je třeba jednat, poskytuje vše na dosah ruky pro rychlé řešení.

Její výhody ocení pracovníci, kteří musí hlídat především více důležitých proměnných najednou. Stanice totiž poskytuje okamžité informace v přehledné podobě (např. vizualizaci procesu, diagnostiku, alarm). Díky tomuto zařízení zle dle zkušeností až 80% nežádoucích odstávek lze předvídat a eliminovat tak jejich dopad. „Důležitou funkcí EOW-i je také zajištění plné bdělosti operátorů, zvýšení jejich pozornosti a snížení únavy s ohledem na jejich fyzické i mentální zdraví,“ řekl manažer marketingu Miloš Stibal.

ABB pracoviště

ABB Ability™ Digital Powertrain, další z předváděných exponátů na MSV, označuje řetězec zařízení k přenosu informací o stavu zařízení. Ty jsou osazena chytrými senzory, které posílají údaje o svém aktuálním stavu na cloud, kde jsou data dále vyhodnocena. O to se starají moderní předvídající nástroje. Propojení těchto služeb v celek se nazývá ABB Ability™ DIGITAL POWERTRAIN.

Každá část aplikace – frekvenční měnič, motor, ložiska či čerpadla popř. kompresor, posílají údaje o svém stavu na cloud. Operátorovi se pak zobrazují v jednoduchých přehledech a tabulkách. Jednotlivé produktové části celé aplikace, které fungují správně, jsou zobrazovány zeleně, žlutá indikuje potřebu kontroly, červená pak značí poruchu nebo jiný problém.

ABB je švédsko-švýcarská nadnárodní korporace s hlavním sídlem v Curychu, poskytující technologie pro energetiku a automatizaci. V roce 2010 se umístila na 124. místě v žebříčku časopisu Forbes. ABB je jednou z největších technologických společností a také konglomerát na světě.

Zdroj zprávy: BVV