ABB Robotics otevírá testovací centrum pro manipulaci s materiálem s 3D zpracováním obrazu

ABB FlexLoader

Společnost ABB Robotics otevřela ve švédském Jönköpingu nové zkušební centrum pro náhodné vychystávání, které vyvíjí automatizovaná řešení pro vychystávání a umísťování s využitím nejnovější technologie náhodného vychystávání s 3D zpracováním obrazu. Centrum je součástí komplexní strategie ABB zaměřené na podporu flexibilní automatizace v malých a středních podnicích (MSP). Zkušební středisko, které se nachází v Globálním centru řešení ABB pro obsluhu strojů, bude spolupracovat se zákazníky a partnery z celého světa na vývoji inovativních řešení pro integraci do jejich zařízení.

ABB FlexLoader FP800 RBP

“Otevření našeho nového zkušebního střediska Random Bin Picking je významným milníkem v našem úsilí o automatizaci v odvětvích, která jsou v současnosti obtížně automatizovatelná. Schopnost přesné, rychlé a efektivní manipulace s náhodně vybranými díly významně zvyšuje flexibilitu při podávání dílů,” řekl Andrea Cassoni, vedoucí globální obchodní linie ABB Robotics pro všeobecný průmysl. “V porovnání s běžnými systémy umožňuje naše řešení automatizovaného náhodného vychystávání do zásobníků efektivnější manipulaci s materiálem, která se našim zákazníkům často vrátí za méně než 12 měsíců.”

Společnost ABB chce díky novému zkušebnímu centru urychlit vývoj své technologie náhodného vychystávání zásobníků. Jedná se o robota ABB včetně 3D kamery, která mu umožňuje odebírat díly v různém uspořádání a orientaci. Díky detekci objektů bez ohledu na jejich orientaci lze náhodně uspořádané komponenty vkládat do krabice nebo na paletu bez nutnosti ručního předtřídění nebo zarovnání.

FlexLoader FP800 RBP

V tradičních systémech strukturovaného vychystávání musí být objekty v určité orientaci, aby je robot mohl vychystat a přemístit. Ruční uspořádání dílů je nejen časově náročné, ale hrozí také riziko zranění, zatímco nesprávné podávání může způsobit zpoždění výroby.

Plná automatizace vychystávání do zásobníků zvyšuje efektivitu, produktivitu a flexibilitu výrobních procesů a urychluje manipulaci s materiálem a další operace, jako je nakládání do stroje a podávání dílů. To také otevírá cestu k automatizaci dalších procesů v továrně, jako je použití autonomních mobilních robotů (AMR), které automaticky přepravují palety s díly do robotické buňky. Nejmenší buňka ABB pro robotickou obsluhu strojů má plochu pouhé tři metry čtvereční, což otevírá zcela nové možnosti integrace do stávajících výrobních linek.

Nové zkušební centrum společnosti ABB pro náhodné vybírání odpadkových košů nabízí zákazníkům a partnerům možnost vyzkoušet si různé konfigurace a scénáře před implementací. Tím se minimalizují rizika, čas a náklady obvykle spojené s implementací aplikací pro vybírání odpadkových košů a omezuje se narušení během instalace. Tým používá RobotStudio, špičkový simulační a programovací software společnosti ABB, k modelování procesů před vytvořením fyzických buněk.

Řešení ABB pro automatické vybírání košů je výsledkem úzké spolupráce mezi Globálním centrem řešení ABB pro strojní obsluhu a sítí partnerských společností specializujících se na vývoj a nasazení 3D zobrazovacích technologií.

Zdroj zprávy: ABB
ABB logo male