ABB RobotStudio® expanduje do cloudu pro spolupráci v reálném čase

ABB RobotStudio

Společnost ABB přidala ke svému špičkovému programovacímu a simulačnímu softwaru RobotStudio® možnosti cloudu. S novým CloudStudio Cloud mohou lidé a týmy spolupracovat na návrzích robotických buněk v reálném čase – na jakémkoli zařízení a odkudkoli na světě. Nové funkce, jako je automatická kontrola verzí, poskytují větší transparentnost a zvyšují produktivitu týmů. Díky zjednodušenému uživatelskému rozhraní a intuitivní navigaci mohou na robotických projektech pracovat uživatelé všech úrovní dovedností.

ABB RobotStudio

 

„V ABB Robotics neustále vyvíjíme inovativní a flexibilní řešení, která pomáhají společnostem čelit jejich výzvám, reagovat na měnící se potřeby zákazníků a prosperovat ve věku rostoucí digitalizace,“ říká Marc Segura, vedoucí divize robotiky ABB. „Nové webové nástroje, jako je RobotStudio Cloud, nabízejí výrobcům novou úroveň obratnosti a flexibility při plánování a navrhování jejich řešení pro robotickou automatizaci. RobotStudio Cloud se snadno používá, zlepšuje spolupráci a snižuje složitost. Začátečníci i odborníci tak mohou plně využít možnosti programování robotů.“

RobotStudio je přední světový software pro programování robotů. S novým cloudovým softwarem RobotStudio mohou společnosti programovat své roboty způsobem založeným na spolupráci, čímž se zkrátí čas a náklady na fyzické testování a uvedení do provozu a nedojde k přerušení provozu. Systémoví integrátoři a inženýrské týmy spolupracují v reálném čase na plánování, vytváření a optimalizaci řešení robotické automatizace.

ABB RobotStudio

Z libovolného místa na světě a na jakémkoli zařízení mohou uživatelé spolupracovat na návrzích robotických buněk prostřednictvím ABB RobotStudio Cloud.

S novým cloudovým softwarem RobotStudio od ABB mohou společnosti programovat své roboty způsobem spolupráce, čímž se zkrátí čas a náklady na fyzické testování a uvedení do provozu a nedojde k přerušení provozu.

Zjednodušené uživatelské rozhraní softwaru usnadňuje vytváření a úpravy programů. Tímto způsobem mohou i uživatelé s malými technickými znalostmi rychle programovat robotické aplikace.

ABB RobotStudio

Jednou z nových funkcí RobotStudio Cloud je kontrola verzí. To umožňuje uživatelům sledovat všechny změny a získat tak plnou transparentnost. Protože tato nová funkce poskytuje přehled o tom, kdo a kdy program upravoval, lze výrazně zkrátit čas potřebný k opravě chyb a problémů s výkonem.

ABB RobotStudio

S cloudovým virtuálním ovladačem v RobotStudio mají vývojáři k dispozici také rychlý a výkonný simulační nástroj pro přizpůsobení a testování programů. Vytvořením přesného digitálního dvojčete dává virtuální ovladač jistotu, že jakmile je robot nainstalován, bude se v reálném světě pohybovat stejně přesně jako v simulaci. To umožňuje jemné doladění a optimalizaci, která může pomoci minimalizovat zmetkovitost nebo problémy na začátku výroby.

RobotStudio Cloud je nejnovější kapitolou nepřetržitého vývoje softwaru RobotStudio od ABB, který již obsahuje více než 500 vestavěných funkcí. Například s automatickým plánováním trasy lze zkrátit čas na programování robotů o 80 procent. Možnosti AR (rozšířená realita) a VR (virtuální realita) navíc umožňují optimalizovat návrh robotických systémů, protože: uživatelé je mohou vizualizovat a interagovat s nimi ve virtuálním 3D prostředí. Sada RobotStudio včetně Cloudu RobotStudio je součástí prémiového licenčního balíčku.

Pro více informací o RobotStudio Cloud a pro stažení zkušební verze RobotStudio navštivte tyto stránky.

Událost uvedení produktu RobotStudio Cloud můžete sledovat zde…

Zdroj zprávy: ABB
ABB logo male