ABB rozšiřuje porfolio robustních modulárních robotů

ABB Robotika rozšiřuje své portfolio robustních modulárních robotů o nové roboty IRB 7710 a IRB 7720, které spolu s modely IRB 5710-IRB 5720 a IRB 6710-IRB 6740 nabízejí 46 různých variant schopných manipulovat s díly o hmotnosti v rozmezí 70-620 kg a splňují tak požadavky zákazníků na širokou možnost výběru, vyšší flexibilitu a výkonnost operací.

ABB new robot

“Aby výrobci splnili cíle v oblasti produktivity a udržitelnosti, musejí zavádět nové technologie a komponenty. Proto jsme navrhli nové portfolio robustních modulárních robotů, aby si mohli zvolit nejefektivnější řešení, které bude odpovídat jejich specifickým požadavkům,” uvádí Marc Segura, prezident ABB Robotika. „Naše komplexní portfolio mechatronických platforem, průmyslových robotů, kolaborativních robotů a AMR rozšířené o novou generaci robustních modulárních robotů pomáhá našim zákazníkům čelit nedostatku pracovních sil a zajistit jim konkurenceschopnost a udržitelnost výroby. “

ABB new robot irb

IRB 7710 a IRB 7720 roboty nabízí 16 nových variant široké portfolio velkých robotů přináší novou úroveň flexibility

Nové roboty ABB IRB 7710 a IRB 7720 nabízejí 16 nových variant a jsou ideální pro podporu aplikací v různých průmyslových odvětvích. Zákazníci si z této široké nabídky mohou vybrat ideální řešení pro různé aplikace pro výrobu elektromobilů (EV), hybridů i tradičních automobilů – od automatizace lisoven, přes výrobu karoserií, baterií pro EV až po finální montáž. Tyto roboty jsou vhodné pro manipulaci a montáž dílů s vysokou hmotností, jako je giga odlévání, vysokorychlostní obsluha lisu a paletizace a také pro vysoce přesné kontaktní aplikace, jako je obrábění a třecí svařování s promíšením (FSW).

ABB new robot irb

Roboty IRB 7710 a 7720 umožňují dosáhnout cyklových časů kratších až o 25 %

Díky technologii OmniCoreTM dosahují nové roboty nejlepšího řízení pohybu ve své třídě s přesností dráhy až 0,6 mm, a to i v případě, že pracuje několik robotů současně při vysoké rychlosti až 1600 mm/s a manipuluje díly s hmotností až 620 kg. Díky kratším cyklovým časům až o 25 %1 mohou zákazníci dosáhnout vyšší produktivity a kvality. Nový robot IRB 7710 s nejnovější řídicí jednotkou OmniCore lze využít v automobilovém průmyslu, zvyšuje výrobní výkon robotických lisovacích linek z 12 na 15 zdvihů za minutu a umožňuje zvýšit výrobu na 900 dílů za hodinu. V oblasti stavebnictví lze využít nové roboty v modulární výstavbě; jsou schopny rychleji a kvalitněji kompletovat ocelové konstrukce budov a provádět povrchové úpravy.

IRB 7710 IRB 7720 nabízí přesnost méně než 0.6mm při rychlosti do 1600mm za sekundu

Díky energeticky efektivnímu designu robotu IRB 7710 v kombinaci s technologií rekuperace lze dosáhnout až 30% úspory energie1.

Nové robustní roboty ABB byly poprvé představeny na stánku ABB na veletrhu Automate Show, který se konal 6.-9. května 2024 v Chicagu, s praktickými ukázkami manipulace s materiálem pro díly karoserie, bodové a obloukové svařování. Další informace o portfoliu modulárních robustních robotů ABB, včetně nových verzí IRB 7710 a IRB 7720, naleznete zde.

IRB 7720 – 620kg robot

1 – Týká se robotu IRB 7710 v porovnání s tradičním modelem IRB 7600, vybaveným kontrolérem IRC5, který manipuluje s díly o stejné hmotnosti 500 kg.

IRB 7710 7720 vysoká přesnost v aplikacích jako třecí svařování s promíšením

ABB je technologický lídr v oblasti elektrotechniky a automatizace umožňující udržitelnější budoucnost. Spojením technického know-how a softwaru přináší řešení pro optimalizaci výroby, dopravy, rozvodu a distribuce energie a provozu budov. ABB je špičkou v oboru už přes 140 let a se svými více než 105 000 zaměstnanci přináší na trh inovace urychlující transformaci průmyslu. www.abb.com

IRB 7710 IRB 7720 superrychlá paletizace v logistice

ABB Robotika  a Automatizace  je předním světovým poskytovatelem robotiky a procesní automatizace. Jako jediná společnost disponujeme komplexním a integrovaným portfoliem, které zahrnuje roboty, autonomní mobilní roboty a řešení procesní automatizace, navržené a řízené naším vlastním softwarem. Pomáháme společnostem všech velikostí a oborů, od automobilového průmyslu, přes elektroniku až po logistiku, stát se silnějšími, flexibilnějšími a výkonnějšími. ABB Robotika a Automatizace podporuje zákazníky v přerodu na propojené a kolaborativní továrny budoucnosti. Divize zaměstnává přibližně 11 tisíc lidí ve více než 100 lokalitách v 53 zemích světa. go.abb/robotics

 

Zdroj zprávy: ABB
ABB logo male