ABB rozšiřuje portfolio velkých modulárních robotů

nové roboty abb irb

Uvedením nových modelů IRB 7710 a IRB 7720 pokračuje ABB Robotics v rozšiřování svého portfolia modulárních robotů velkého rozsahu. Spolu s nedávno představenými modely IRB 5710-IRB 5720 a IRB 6710-IRB 6740 nyní řada zahrnuje celkem 46 variant s nosností od 70 kg do 620 kg, které zákazníkům nabízejí nejvyšší míru flexibility, výběru a výkonu.

 

ABB new robot irb

S nedávno představenými modely IRB 5710-IRB 5720 a IRB 6710-IRB 6740 nyní řada velkých robotů ABB zahrnuje celkem 46 variant s užitečným zatížením mezi 70 kg a 620 kg, které zákazníkům nabízejí nejvyšší úroveň flexibility, výběru a výkonu.

ABB new robot

„Společnosti stále více spoléhají na nové technologie a komponenty, aby dosáhly svých cílů v oblasti produktivity a udržitelnosti. „Naši řadu modulárních robotů ve velkém měřítku jsme proto navrhli tak, aby si zákazníci mohli vybrat ty nejvhodnější roboty a varianty pro efektivní provoz,“ vysvětluje Marc Segura, vedoucí divize robotiky ve společnosti ABB. „Máme nejkomplexnější portfolio mechatronických platforem: průmyslové roboty, coboty a AMR na trhu. Nové roboty rozšiřují tuto nabídku a pomáhají našim zákazníkům čelit nedostatku pracovních sil, zajistit jejich konkurenceschopnost a zároveň být udržitelní.“

Nové roboty ABB IRB 7710 a IRB 7720 jsou dostupné v 16 variantách a podporují aplikace v různých průmyslových odvětvích. Výrobci elektrických, hybridních a spalovacích vozidel si mohou vybrat ideální variantu pro různé aplikace ze široké škály robotů ABB – od automatizace lisů přes výrobu karoserií a výrobu baterií až po finální montáž. Roboty jsou ideální pro vysokokapacitní montážní úkoly, jako je giga-casting, vysokorychlostní lisování a paletizace, stejně jako pro vysoce přesné kontaktní aplikace, jako je obrábění a třecí svařování.

abb irb

Ovladač ABB OmniCore™ zajišťuje prvotřídní řízení pohybu robotů s přesností dráhy 0,6 mm. To platí i v případě, kdy několik robotů pohybuje břemeny o hmotnosti až 620 kg rychlostí až 1 600 mm/s. Zákazníci také těží ze zkrácení doby cyklu až o 25 procent 1 při současném zlepšení produktivity a kvality. V automobilovém průmyslu umožňuje IRB 7710 s nejnovějším řízením OmniCore zvýšit výrobní výkon roboticky podporovaných lisovacích linek z 12 na 15 zdvihů za minutu na výrobu 900 dílů za hodinu. Ve stavebním sektoru mohou nové roboty podpořit růst modulární výstavby, například tím, že se použijí pro výrobu ocelových rámů a povrchové úpravy, čímž pomohou zvýšit rychlost a kvalitu.

ABB new robot irb

Energeticky účinný design IRB 7710 v kombinaci s rekuperační technologií řízení OmniCore snižuje spotřebu energie až o 30 procent 1 , zatímco integrovaný napájecí zdroj umožňuje přivádění energie zpět do sítě.

Další informace o portfoliu velkých modulárních robotů ABB, včetně modelů IRB 7710 a IRB 7720, jsou k dispozici na našich produktových stránkách.

1) IRB 7710 ve srovnání s předchůdcem IRB 7600 se stejnou nosností (500 kg) s předchozím ovládáním IRC5.

Zdroj zprávy: ABB
ABB logo male