ABB rozšiřuje své portfolio cobotů a velkých robotů na veletrhu automatica 2023

ABB

ABB Robotics představí své nejnovější inovace v oblasti robotiky a automatizace na veletrhu automatica (27.–30. června 2023, Mnichov) v hale B5, stánek 319. Patří mezi ně dva nové coboty GoFa™ a čtyři nové velké roboty, které zákazníkům nabízejí ještě větší flexibilitu, produktivitu a snadné použití. Kromě toho ABB Robotics poprvé v Evropě představuje vzdělávací balíček ABB Robotics Education Package – školicí balíček připravený k použití, jehož cílem je dále zacelit globální mezeru ve školení v oblasti automatizace a připravit žáky a studenty na pracovní svět. budoucnost.

abb automatica 2023

Dvě nové varianty GoFa™ mají zvýšené užitečné zatížení a nejdelší dosah na trhu cobotů. Jsou ideální pro leštění, strojní obsluhu nebo paletizaci. Pomocí inovativního průběžného programování může kdokoli snadno naprogramovat coboty bez psaní jediného řádku kódu.

ABB Robotics také na automatice ukazuje čtyři nové velké roboty, které přicházejí na trh v celkem 22 různých variantách. Jsou řízeny pomocí ABB OmniCore™ a nabízejí nejlepší řízení pohybu a opakovatelnost ve své třídě pro zvýšení produktivity a úsporu energie. S novými průmyslovými roboty, které byly primárně vyvinuty pro automobilový průmysl, může ABB nabídnout svým zákazníkům ještě větší výběr užitečného zatížení a dosahů pro splnění individuálních požadavků na automatizaci.

Vzdělávací balíček robotiky ABB, který bude poprvé představen evropskému publiku na automatice, má urychlit školení v nejnovějších automatizačních technologiích a připravit školáky a studenty na pracovní svět budoucnosti. Balíček, který obsahuje kolaborativního robota, vzdělávací materiály a celosvětově uznávanou technickou certifikaci, je součástí celosvětové kampaně, která má pracovníky připravit na novou éru automatizace. Středobodem je tréninková buňka s plně funkčním kolaborativním robotem GoFa™ namontovaným na stole. Umožňuje studentům naučit se reálné průmyslové aplikace, jako jsou úkoly typu pick & place a 3D tisk.

ABB představí svůj přední programovací a simulační software RobotStudio® na digitálních obrazovkách na stánku. RobotStudio Cloud umožňuje lidem a týmům spolupracovat na návrzích robotických buněk v reálném čase, bez ohledu na jejich umístění a zařízení, které používají.

abb automatica 2023

Se svým servisním řešením Condition-Based Maintenance a svým programem repasování se ABB zaměřuje na udržitelnost robotiky a příspěvek k oběhovému hospodářství ve společnosti automatica. Údržba založená na podmínkách (CBM) analyzuje roboty ABB, aby identifikovala silně využívané roboty v rámci vozového parku a poskytla doporučení pro preventivní údržbu. ABB prostřednictvím svého repasovacího programu vykupuje zpět vyřazené nebo použité roboty, renovuje je a dává jim druhý život.

„Na veletrhu automatica 2023 představíme naše nejnovější technologie a řešení, která významně utvoří budoucnost průmyslové automatizace,“ říká Jörg Rommelfanger, vedoucí divize robotiky ABB v Německu. „S našimi inovativními roboty, coboty a AMR a integrací umělé inteligence nastavujeme nové standardy a umožňujeme našim zákazníkům ještě efektivnější a produktivnější výrobu a intralogistiku. S naším ABB Robotickým vzdělávacím balíčkem se zaměřujeme také na robotický výcvik pro mladé lidi. Těšíme se, že všem návštěvníkům představíme rozmanité možnosti flexibilní a inovativní robotiky.“

Zdroj zprávy: ABB

ABB logo male