ABB rozšiřuje svoji rodinu malých robotů o rychlý, výkonný a prostorově úsporný IRB 1300

IRB 1300 výrazně zkracuje doby cyklů – díky nepřekonatelné kapacitě zátěže, dosahu a přesnosti cesty na menší ploše. Proto významně přispívá ke zvyšování produktivity a flexibility výrobních linek.

Se zavedením IRB 1300 ABB rozšiřuje rodinu malých šestiosých průmyslových robotů. Tímto způsobem společnost uspokojuje poptávku po rychlejším a kompaktnějším robotovi, který je schopen rychle zvedat těžká břemena nebo předměty se složitými a nepravidelnými tvary.

V návaznosti na úspěch robota ABB IRB 1600 pro užitečné zatížení do 10 kg zlepšuje IRB 1300 doby cyklu o 27 procent. Je téměř o 60 procent lehčí a o 83 procent menší než IRB 1600. S rozměry základny pouhých 220 mm x 220 mm je IRB 1300 navržen pro použití v malých místnostech, což znamená, že do omezených prostor lze umístit více robotů.

„IRB 1300 je vzrušujícím přírůstkem do našeho portfolia malých průmyslových robotů. Umožňuje nám nabízet ještě širší škálu možných využití a služeb,“ zdůrazňuje Antti Matinlauri, vedoucí produktového managementu ABB Robotics. „Navrhli jsme IRB 1300, abychom našim zákazníkům pomohli dosáhnout nových standardů rychlosti a přesnosti – zvláště když potřebují řešení pro zvedání těžkých, složitých nebo nepravidelných předmětů.“

ABB IRB 1300

S rozměry základny 220 mm x 220 mm je IRB 1300 navržen pro použití v malých místnostech, což znamená, že do omezených prostor lze umístit více robotů. Řídicí systém ABB OmniCore ™ nabízí jednoduché uživatelské rozhraní pro intuitivní FlexPen-dant, který má velký vícedotykový displej se standardními gesty, jako je stisknutí, přejetí prstem nebo klepnutí. Takto se uživatelé mohou rychle seznámit s programováním a obsluhou robota.

Díky vylepšenému užitečnému zatížení a rozsahu pro úkoly v manipulaci s materiálem, nakládání polotovarů, součástek a dílů, leštění, jakož i montážních a zkušebních aplikacích je IRB 1300 ideální pro výrobu, balení a logistiku.

IRB 1300 je k dispozici ve třech verzích – 11 kg / 0,9 m, 10 kg / 1,15 ma 7 kg / 1,4 m. Varianta o hmotnosti 11 kg nabízí nejvyšší užitečné zatížení ze všech robotů ve své třídě. IRB 1300 je provozován s ovládáním ABB OmniCore ™ a má pokročilé řízení pohybu a nejlepší přesnost dráhy ve své třídě.

ABB irb 1300

Pro maximalizaci všestrannosti IRB 1300 může být řadič OmniCore vybaven řadou dalších funkcí, včetně protokolů průmyslové sběrnice, řešení zpracování obrazu a řízení síly. OmniCore také nabízí jednoduché uživatelské rozhraní na intuitivním FlexPendantu, který má velký vícedotykový displej se standardními gesty, jako je stisknutí, přejetí prstem a klepnutí. Takto se uživatelé mohou rychle seznámit s programováním a obsluhou robota.

IRB 1300 nabízí 24 vstupních / výstupních rozhraní, což je o 50 procent více než u IRB 1200, takže lze robota používat s propracovanějšími chapadly nebo koncovými efektory. Uživatelé tak mohou zvýšit produktivitu současnou manipulací s větším počtem obrobků.

ABB IRB 1300

Standardní verze IRB 1300 je IP40. Volitelně může být navržen s třídou ochrany IP67 proti vniknutí pevných částic a vody nebo Foundry Plus2, aby byl chráněn před nepříznivými podmínkami prostředí ve slévárnách a kovoobráběcích zařízeních. Může být také volitelně dodáno v souladu s třídou čistých prostor ISO 4 (certifikováno IPA).

Více informací naleznete zde.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je přední technologická společnost, která energicky prosazuje ABB logo maletransformaci společnosti a průmyslu do produktivnější a udržitelnější budoucnosti po celém světě. Spojením svého portfolia v oblastech elektrifikace, robotiky, automatizace a pohonné techniky se softwarem definuje ABB limity technologicky proveditelného a umožňuje tak nové špičkové výkony. ABB se může ohlédnout za úspěšnou historii více než 130 let. Úspěch společnosti je založen na talentu jejích přibližně 110 000 zaměstnanců ve více než 100 zemích. www.abb.com

ABB Robotics and Manufacturing Automation je průkopníkem v oblasti robotů, automatizace strojů a digitálních služeb a nabízí inovativní řešení pro nejrůznější průmyslová odvětví – od automobilového průmyslu přes elektronický průmysl až po logistiku. Jako jeden z předních světových poskytovatelů robotů a automatizace strojů jsme nainstalovali přes 400 000 robotických řešení. Pomáháme našim zákazníkům všech velikostí zvyšovat jejich produktivitu a flexibilitu, zjednodušovat procesy a zlepšovat kvalitu produktů. Kromě toho je podporujeme na cestě do síťově propojené továrny budoucnosti. ABB Robotics and Manufacturing Automation zaměstnává více než 10 000 lidí na více než 100 místech ve více než 53 zemích. www.abb.com/robotics

Zdroj zprávy: ABB