ABB rozšiřuje svou řadu robotů SCARA pro rychlejší a přesnější montáž

S novým IRB 920T ABB rozšiřuje svou řadu robotů SCARA. IRB 920T je navržen tak, aby splňoval požadavky elektronického průmyslu s ohledem na rychlou výrobu ve stále složitějších výrobních procesech a nabízí maximální rychlost, přesnost a opakovatelnost pro úkoly montáže, vychystávání a manipulace.

Scara IRB 920T

„Skutečnost, že výrobní společnosti musí rychle reagovat na měnící se požadavky spotřebitelů, činí z SCARA oblíbenou volbu pro výrobní linky, kde je rychlost a přesnost rozhodující pro maximální kvalitu produktů,“ řekl Antti Matinlauri, vedoucí produktového managementu ve společnosti ABB Robotics. „Spolu s ovladačem ABB OmniCore je IRB 920T součástí nové generace robotických řešení od ABB, které pomáhají výrobním společnostem zůstat o krok napřed před měnícími se požadavky trhu.“

S dobou cyklu 0,29 sekundy je IRB 920T rychlejší než ostatní roboty SCARA ve své třídě. Zároveň je až o 14 procent rychlejší než současný SCARA IRB 910C od ABB, a je tedy schopen vyrobit více produktů za hodinu. IRB 920T má užitečné zatížení 6 kilogramů a je k dispozici v různých verzích s rozsahy 450, 550 a 650 milimetrů. To znamená, že s ním lze manipulovat s různými objekty – od jednotlivých komponent po díly – podél výrobní linky.

Scara IRB 920T

Rozhodujícím aspektem jeho výkonu je jeho vysoká opakovatelnost. To umožňuje IRB 920T pracovat rychle a bez chyb a zaručit nejvyšší úroveň kvality výroby s minimálním nebo žádným odmítnutím. Vysokou flexibilitu podporuje lehký a prostorově úsporný design. S hmotností pouhých 24 kilogramů je IRB 920T o 10 procent lehčí než ostatní roboty SCARA ve své třídě. To snižuje náklady na konstrukci článku, protože na podporu robota není potřeba žádný další materiál. Všechny kabely vedou uvnitř robota, což také přispívá k jeho kompaktnosti a umožňuje optimalizaci dostupné výrobní oblasti.

Zdroj zprávy: ABB
ABB logo male