ABB rozšiřuje továrnu na roboty v USA

abb

Společnost ABB dnes znovu potvrdila svůj závazek vůči americkému trhu, jednomu ze svých největších trhů, zahájením výstavby rozšíření svého severoamerického ústředí pro robotiku a výrobního závodu v Auburn Hills, Michigan. Očekává se, že stavební projekt s investičním objemem 20 milionů amerických dolarů bude dokončen v listopadu 2023. Expanze vytvoří 72 vysoce kvalitních pracovních míst v regionu a bude podpořena grantem ve výši 450 000 USD z programu Michigan Business Development Program.

abb usa

 

“Naše investice je důležitým krokem k posílení globálního vedoucího postavení ABB Robotics v navrhování a výrobě průkopnických robotických řešení v USA pro Ameriku,” řekl Sami Atiya, vedoucí divize Robotics & Factory Automation společnosti ABB. “Globální megatrendy nedostatku pracovních sil, nejistota, nearshoring a reshoring výroby a snaha o udržitelnější provozy jsou stále důležitější. Na tomto pozadí společnosti stále více spoléhají na automatizaci, aby se staly odolnějšími a zvýšily svou efektivitu a flexibilitu. Závod Expanze k tomu přispívá, abychom lépe sloužili našim zákazníkům v USA a v Americe a poskytovali jim přístup k inovativním automatizovaným řešením.”

abb usa

ABB již od roku 2010 v USA investovala 14 miliard USD. Nová investice do ústředí a továrny ABB Robotics bude přínosem pro zákazníky v celé Americe, zejména v rostoucích sektorech, jako jsou elektrická vozidla, zdravotnictví, balení a logistika. Expanze, která výrazně zvýší výrobní kapacitu závodu, je reakcí ABB na rostoucí poptávku po automatizaci ze strany 70 procent amerických společností, které chtějí umístit výrobu blíže k domovu. Vyplývá to z průzkumu ABB Robotics mezi 1 610 vedoucími pracovníky v USA a Evropě v červnu 2022.

abb foundry

 

„Investice ABB ve výši 20 milionů dolarů, která vytvoří 72 pracovních míst, staví na našem ekonomickém rozmachu a pomůže nám být i nadále lídrem v oblasti robotiky a automatizace,“ řekla guvernérka státu Michigan Gretchen Whitmer. “Díky společnostem jako ABB Robotics a podpoře našich místních partnerů můžeme i nadále přinášet pracovní místa a investice do všech koutů našeho státu, revitalizovat komunity a budovat ekonomiku budoucnosti.”

V roce 1993 se ABB Robotics přestěhovala do budovy o rozloze téměř 50 000 metrů čtverečních, ve které se roboti vyrábějí od roku 2015. Díky tomu se ABB Robotics stala první globální společností v oblasti průmyslové robotiky, která se plně zavázala k výrobě robotů v Severní Americe. Expanze a zvýšené využívání automatizační technologie v továrně vytvoří nová pracovní místa, která budou podporovat ústředí ABB Robotics Packaging & Logistics v Atlantě ve státě Georgia a centrum Robotics Lifesciences and Healthcare Hub v Texas Medical Center v Houstonu v Texasu. ABB v současnosti zaměstnává v Auburn Hills 350 lidí.

abb robot

Celkově ABB zaměstnává více než 20 000 lidí na více než 40 místech v USA.

„Rozšířená továrna bude vybavena nejpokročilejší technologií a roboty s umělou inteligencí a inteligentní digitální produkční systémy budou podporovat výrobu nejmodernějších zákaznických řešení,“ řekl John Bubnikovich, vedoucí divize ABB Robotics v NÁS. „Téměř každý aspekt webu bude optimalizován, aby posílil naše úsilí přilákat, udržet a rozvíjet ty nejlepší mozky v oblasti automatizace a zároveň vybudovat výrobní centrum a centrálu v USA, aby se hodily ke globálnímu lídrovi v automatizační technologii.“

abb usa

V rámci této investice zavádí ABB nejnovější digitální a automatizační technologie k výrobě nové generace robotů pro Ameriku ve Spojených státech. Proces dodání je zefektivněn a dodací lhůty jsou zkráceny. Téměř 90 procent robotů pro zákazníky v USA, Kanadě, Mexiku a Jižní Americe se bude brzy vyrábět v Auburn Hills. Místo konvenčních pevných montážních linek bude závod využívat flexibilní, modulární výrobní buňky, které jsou digitálně propojeny a provozovány inteligentními autonomními mobilními roboty. Robotické systémy s podporou AI převezmou úkoly, jako je šroubování, montáž a manipulace s materiálem. Zaměstnanci jsou tak zbaveni těchto úkolů a mohou se věnovat hodnotnějším činnostem.

ABB je přední technologická společnost v oblasti elektrifikace a automatizace, která umožňuje udržitelnější a efektivnější budoucnost. Řešení společnosti kombinují technickou odbornost se softwarem ke zlepšení způsobu, jakým jsou věci vyráběny, přemisťovány, poháněny a provozovány. Přibližně 105 000 zaměstnanců ABB staví na více než 130 letech excelence a snaží se podporovat inovace s cílem urychlit transformaci průmyslu. www.abb.com

Zdroj zprávy: ABB
ABB logo male