ABB spolupracuje se start-upem Sevensense na řízení nové generace autonomních mobilních robotů

ABB robot

ABB vstupuje do strategického partnerství se švýcarským start-upem Sevensense. Společnost byla založena v roce 2018 jako spin-off z ETH Zurich a rozšíří nové portfolio autonomních mobilních robotů (AMR) ABB o umělou inteligenci (AI) a technologii 3D mapování. Technologie společnosti Sevensense umožní mobilním robotům autonomní navigaci ve složitých, dynamických prostředích uvnitř i venku a v těsné blízkosti lidí, čímž zákazníkům nabídne maximální flexibilitu.

abb robot

ABB začlení technologii AI a 3D mapování společnosti Sevensense do nabídky AMR, aby umožnila autonomním mobilním robotům pracovat v dynamičtějších, nestrukturovaných prostředích.

Po akvizici společnosti ASTI Mobile Robotics, jednoho z předních světových výrobců AMR, ohlášené v červenci 2021, je partnerství se společností Sevensense dalším důležitým krokem ve strategii ABB s cílem posunout novou generaci flexibilní automatizace a rozšířit řadu automatizace podporované roboty. řešení. ABB také získala menšinový podíl v Sevensense prostřednictvím jednotky rizikového kapitálu ABB Technology Ventures. Očekává se, že transakce bude uzavřena do konce listopadu 2021.

abb robot

„Chceme využít plný potenciál flexibilní automatizace pro naše zákazníky. Po akvizici společnosti ASTI Mobile Robotics je partnerství se společností Sevensense dalším milníkem na této cestě, “řekl Sami Atiya, vedoucí divize Robotics & Factory Automation společnosti ABB. „Začleněním technologie AI a 3D mapování společnosti Sevensense do naší nabídky AMR můžeme urychlit přechod od lineární výroby k plně flexibilním sítím. Máme vizi pro pracoviště budoucnosti, kde AMR přesouvá materiály, jednotlivé díly a koncové produkty mezi inteligentními pracovními stanicemi ve stále nestrukturovaných, dynamických pracovních prostředích. Naše partnerství se Sevensense je důležitým krokem k realizaci naší vize.”

Navigační technologie Sevensense využívá počítačové vidění a algoritmy AI k vytvoření extrémně přesné 3D mapy, čímž zlepšuje jak navigační schopnosti, tak efektivitu nákladů ve srovnání s dnešními 2D řešeními založenými na laserovém skenování. AMR vybavený technologií simultánní lokalizace a mapování (3D Simultaneous Localization and Mapping – SLAM) dokáže správně interpretovat své okolí, rozpoznávat lidi, palety nebo jiné roboty a samostatně se rozhodovat, jak tyto překážky obejít. Tato úroveň inteligence umožní bezpečnou interakci mezi člověkem a strojem a zajistí bezpečný a efektivní tok materiálu s maximální flexibilitou a produktivitou v továrnách a skladech.

Gregory Hitz, generální ředitel společnosti Sevensense Robotics, řekl: „Tento důležitý krok pro nás přišel v pravý čas. Partnerství s ABB je základním kamenem pro dlouhodobou spolupráci, ve které si i nadále zachováváme naši plnou podnikatelskou nezávislost. Jako partneři vzájemně těžíme z našich odborných znalostí a můžeme společně vyvíjet pro naše zákazníky dlouhodobě nejlepší produkt. Investice ABB nám zároveň poskytuje jistotu plánování. Velmi se těšíme na komercializaci našich technologií v globálním měřítku a na ustavení společnosti Sevensense jako jednoho z předních poskytovatelů řešení pro rozpoznávání a navigaci s podporou umělé inteligence po celém světě.

abb robot

ABB investuje do švýcarského start-upu Sevensense. Navigační technologie společnosti Sevensense využívá počítačové vidění a algoritmy AI k vytvoření extrémně přesné 3D mapy.

ABB začlení softwarovou a hardwarovou technologii společnosti Sevensense do svého vlastního portfolia AMR. První zákaznické pilotní projekty jsou plánovány na rok 2022.

Společnost ABB Robotics si vybrala společnost Sevensense jako partnera po účasti v soutěži ABB Robotics Innovation Challenge 2021. V soutěži byla hodnocena různá řešení Visual SLAM od světových technologických společností.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je přední technologická společnost, která energicky prosazuje transformaci společnosti a průmyslu na produktivnější a udržitelnější budoucnost po celém světě. Spojením svého portfolia v oblastech elektrifikace, robotiky, automatizace a technologie pohonů se softwarem definuje ABB hranice toho, co je technologicky proveditelné, a umožňuje tak nové špičkové výkony. ABB se může ohlédnout za úspěšnou historií dlouhou více než 130 let. Úspěch společnosti je založen na talentu jejích přibližně 105 000 zaměstnanců ve více než 100 zemích. www.abb.com

Sevensense Robotics byla založena v roce 2018 jako spin-off ETH s počáteční podporou Wysse Zurich. Společnost se sídlem v Curychu zaměstnává 25 lidí a nabízí průmyslová 3D lokalizační a navigační řešení založená na SLAM pro všechny typy autonomních servisních strojů – od vysokozdvižných vozíků po profesionální čisticí stroje. www.sevensense.ai

Zdroj zprávy: ABB
ABB logo male