ABB uvádí na trh vůbec nejrychlejší robotické řešení automatizace lisů

abb IRB 760PT

ABB rozšiřuje rodinu manipulačních robotů IRB 760 o nový model obsluhy lisů, který nabízí rychlý a flexibilní výkon pro automatizaci lisování a ohraňování plechů.

Společnost ABB uvedením modelu IRB 760PT rozšířila svoji řadu průmyslových robotů IRB 760. IRB 760PT, zaměřený na aplikace automatizace ohybu, ohraňování a lisování v automobilovém průmyslu. Je to unikátně flexibilní řešení pro obsluhu lisů, které nabízí o 25 procent rychlejší časy cyklů ve srovnání s jinými řešeními automatizace lisů založenými na robotech.

abb IRB 760PT

Aby se zabránilo riziku možné kolize mezi roboty a lisem, je model IRB 760PT vybaven revidovaným designem, který snižuje možnost prolémů ve čtvrté ose robota. To umožňuje robotům volný pohyb bez kolize s vybavením, jako jsou lisovací svorky, a to bez kompromisů pro celkový pracovní dosah a na volnost pohybu robota.

abb IRB 760PT

IRB 760PT, který je schopen manipulovat s břemeny až do hmotnosti 450 kg, snižuje čas, náklady a přerušení spojené s opětovným využitím specializovaných strojů pro obsluhu lisů. Díky možnosti automatické výměny nástrojů lze IRB 760PT rychle přizpůsobit a přeprogramovat tak, aby zvládl nové produkty bez nutnosti nové konstrukce.

IRB 760PT
IRB 760PT je základní součástí IRB 760FX a IRB 760 Twin Robot Xbar.

IRB 760FX je výsledkem kombinace IRB 760PT a lineární 7. osy. IRB 760FX nabízí vysokou flexibilitu potřebnou v těchto aplikacích automatizace lisů s velkými a středními formáty a speciálními procesy, jako je přeorientování dílů, naklápění a oddělení dílů.

Dva roboty IRB 760PT lze také kombinovat tak, aby pracovaly v tandemu přes 10 os, a vytvořily tak IRB 760 Twin Robot Xbar (TRX). Jedná se o nejrychlejší robotické řešení na trhu pro nakládání a vykládání lisů s velkou vzdáleností mezi lisy bez nutnosti úpravy lisu. S produkčním výkonem až 16 dílů za minutu je TRX ideální pro vysokorychlostní automatizační aplikace lisu.

abb irb

IRB 760PT je vybaven dosahem 3,18 metru, který ve spojení s lineární sedmou osou nebo se systémem Twin Xbar eliminuje potřebu přeorientovat části mezi po sobě jdoucími lisovacími operacemi. To pomáhá uživatelům optimalizovat dostupné místo a ušetřit náklady na investice do specializované automatizace tisku.

Software ABB StampWare je k dispozici na FlexPendant robota pro maximální jednoduchost, flexibilitu a efektivitu nákladů. StampWare obsahuje grafického průvodce programováním, který zkracuje čas potřebný k zaškolení operátora a programátora robota, aby umožnil rychlé zprovoznění robotického řešení.

IRB 760PT je také navržen tak, aby snižoval náklady na vlastnictví. Robustní a tuhý design IRB 760PT, postavený na standardech automobilového průmyslu, zajišťuje vysokou dobu provozuschopnosti díky funkcím, jako je integrovaná kabeláž procesu a okamžitá dostupnost náhradních dílů, což pomáhá minimalizovat náklady na údržbu. Na IRB 760PT se rovněž vztahuje Robot Care, záruční balíček, který zahrnuje služby Connected Services od ABB, kde mohou odborníci ABB sledovat roboty a navrhovat optimalizovanou údržbu pro další zvýšení produktivity.

“Posílili jsme naše portfolio automatizace lisů s naším nejrychlejším robotem pro správu lisů.” Náš nový IRB 760PT nabízí nejen optimalizovanou rychlost a rušení matric v aplikacích obsluhujících lisy, ale je také flexibilním a spolehlivým řešením, které lze rychle implementovat a lze jej snadno přepracovat tak, aby zvládlo měnící se budoucí požadavky. “ řekl Antti Matinlauri, vedoucí produktového managementu pro ABB Robotics.

Pro více informací o IRB 760PT klikněte zde .

Zdroj zprávy: ABB
ABB logo male