ABB získává cenu Red Dot za robot FlexPacker delta

Flexpacker delta ABB irb 390

Robot IRB 390 FlexPacker® delta od ABB, navržený pro vysokorychlostní vychystávání a balení, vyhrál cenu Red Dot Product Design Award – stal se tak druhým robotem ABB, který získal prestižní ocenění ve dvou po sobě jdoucích letech.

Ceny Red Dot Design Awards, udělované po celém světě, oceňují dokonalost v produktovém designu. Porota – složená z více než 50 mezinárodních expertů na design – každoročně zkoumá a hodnotí tisíce příspěvků. V letošním roce kladla zvláštní důraz na produkty, které se vyznačují svým designem a vysokou mírou inovace – všechny atributy, které byly začleněny do vývoje FlexPackeru. Ocenění odráží zejména význam designu v robotice. Protože na trh přichází stále více automatizačních řešení, která jsou navržena tak, aby spolupracovala s lidmi a doplňovala jejich dovednosti, aby byla výroba bezpečnější a udržitelnější.

Robot IRB 390 FlexPacker® delta od ABB, navržený pro vysokorychlostní vychystávání a balení, získal ocenění Red Dot Product Design Award.

Flexpacker delta ABB irb 390

„Jsem potěšen, že jsme za IRB 390 FlexPacker získali toto prestižní ocenění,“ řekl Marc Segura, vedoucí divize robotiky ABB. „Úzce jsme spolupracovali s našimi zákazníky a vyvinuli jsme robota, který nám umožní uspokojit zvyšující se poptávku po produktech balených do regálů. Naše inovativní řešení kombinuje rychlost, užitečné zatížení a obratnost a dává našim zákazníkům možnost učinit jejich instalace flexibilnějšími. Navíc zvládnou rostoucí objem výroby s malým množstvím, velkým mixem variant a vysokými užitečnými zatíženími. IRB 390 také vzbuzuje důvěru uživatelů svou čistou, jednoduchou a moderní estetikou.“

Flexpacker delta ABB irb 390

Robot FlexPacker delta od ABB je určen pro vysokorychlostní vychystávání s vysokým užitečným zatížením a pro efektivní balení zboží do 15 kilogramů. Při jeho vývoji byla zvláštní pozornost věnována obalům připraveným na regál: Může tedy také vertikálně zarovnávat a třídit produkty, díky čemuž je ideální pro potravinářský a nápojový průmysl, farmaceutický průmysl a spotřební zboží. Naklápěcí osa pětiosé verze robota vytváří větší flexibilitu a zrychluje a zefektivňuje sekundární balení.

Vzhled FlexPackeru také odráží jeho funkčnost: Díky bílé povrchové úpravě je robot nejen esteticky příjemný, ale také se snadno čistí. Několik vodorovných ploch a jednoduchý geometrický tvar zabraňují hromadění nečistot a pomáhají rychle a přesně pracovat.

Flexpacker delta ABB irb 390

Kromě toho má FlexPacker dva nové klouby, které nabízejí více stupňů volnosti. Tyto klouby jsou výsledkem zásadního přepracování paralelních ramen standardních delta robotů. Nabízejí větší tuhost, aby vydržely dodatečné zatížení. To umožňuje zařízení FlexPacker zvedat více nebo těžší předměty nebo používat větší a sofistikovanější drapáky. Spoje jsou utěsněné a tudíž bezúdržbové po celou dobu životnosti robota.

Delta robot FlexPacker je třetím robotem ABB, který vyhrál Red Dot Design Award – po kolaborativním robotu GoFa TM v roce 2021 a kolaborativním dvouramenném robotu YuMi® v roce 2011. FlexPacker je také prvním delta robotem, který toto prestižní ocenění získal . Reaguje tak na rostoucí trend směrem k řešení typu pick-and-pack, která šetří místo. Protože FlexPacker nahrazuje dva šestiosé roboty jedinou pětiosou jednotkou.

Zdroj zprávy: ABB
ABB logo male