ABB získává skupinu ASTI Mobile Robotics Group a řídí novou generaci flexibilní automatizace pomocí autonomních mobilních robotů

ASTI Mobile Robotics Group

ABB včera oznámila akvizici společnosti ASTI Mobile Robotics Group (ASTI), předního světového výrobce autonomních mobilních robotů (AMR). Společnost má komplexní produktové portfolio dopravních systémů bez řidiče pro všechny důležité oblasti použití, které je podporováno vlastní softwarovou sadou. Tímto způsobem ABB rozšiřuje svou řadu robotizovaných automatizačních řešení a je jedinou společností, která nabízí kompletní portfolio pro další generaci flexibilní automatizace.

Akvizice je nedílnou součástí růstové strategie ABB. Kupní smlouva byla podepsána 19. července a uzavření transakce se očekává v létě. Obě strany se dohodly, že kupní cenu nezveřejní.

Společnost ASTI byla založena v roce 1982, sídlí ve španělském Burgosu a zaměstnává více než 300 lidí ve Španělsku, Francii a Německu. Společnost je většinovým vlastníkem generální ředitelky Veronica Pascual Boé. Evropský růstový investor Keensight Capital je jedním z dalších akcionářů. Společnost dnes podporuje jednu z největších flotil AMR v Evropě a má širokou základnu zákazníků ve 20 zemích v automobilovém, logistickém, potravinářském a nápojovém, farmaceutickém a kosmetickém průmyslu. Společnost od roku 2015 rostla o téměř 30 procent ročně. Společnost ASTI očekává v roce 2021 tržby kolem 50 milionů USD.

ASTI Mobile Robotics GroupSami Atiya, vedoucí divize Robotics & Factory Automation ve společnosti ABB, a Veronica Pascual Boé, generální ředitelka ASTI.

„Díky svému špičkovému portfoliu, komplexní softwarové sadě a rozsáhlým odborným znalostem v klíčových oblastech růstu je pro nás společnost ASTI dokonalou společností, která podporuje naše zákazníky novou generací flexibilní automatizace,“ uvedla Sami Atiya, vedoucí robotické a tovární automatizace ABB. rozdělení. „ABB je nyní jedinou společností, která má kompletní portfolio automatizace skládající se z AMR, robotů a řešení automatizace strojů – od výroby přes logistiku až po koncového uživatele. S naší nabídkou vytváříme našim zákazníkům velkou přidanou hodnotu: Mohou se přizpůsobit individuálním přáním spotřebitelů a využít příležitostí, které vyplývají ze zásadních změn v chování spotřebitele. “

AMR nabízí vysoký stupeň flexibility, od výroby přes logistiku, intralogistiku a zpracování objednávek až po maloobchod a zdravotnictví. ABB a ASTI sdílejí vizi, která pomůže společnostem nahradit dnešní lineární výrobní linky plně flexibilními sítěmi. V nich inteligentní AMR nezávisle naviguje materiály, komponenty a konečné produkty mezi inteligentními síťově propojenými pracovními stanicemi v továrnách, logistických centrech, laboratořích, obchodech nebo nemocnicích.

Veronica Pascual Boé, generální ředitelka společnosti ASTI, k tomu uvedla: „Vize společností ABB a ASTI se dokonale shodují. Obě společnosti si stanovily za cíl zvýšit flexibilitu a konkurenceschopnost svých zákazníků prostřednictvím zvýšené automatizace na pracovišti. Toto je další vzrušující fáze na naší cestě. Společně budeme prosazovat naše inovační plány, rozšiřovat naše globální zákaznické služby, síť našich partnerů i naše výrobní a výrobní kapacity a využívat přístup ABB na globální trh, zejména v Číně. Těším se, až se připojím k rozšířenému manažerskému týmu Robotics a pokračuji v podnikání AMR, abychom splnili tento ambiciózní plán růstu. “

Přední portfolio AMR společnosti ASTI v oboru AMR zahrnuje autonomní vozidla včetně traktorů, řešení pro přepravu zboží a vysokozdvižné vozíky, stejně jako komplexní řadu softwaru, který sahá od navigace a řízení vozidel přes správu vozového parku a objednávek až po cloudové systémy pro bezproblémové sledování.

ASTI Mobile Robotics GroupABB a ASTI mají hluboké znalosti o zpracovatelském průmyslu, včetně automobilového, potravinářského a nápojového průmyslu, spotřebního zboží a rozvíjejících se růstových segmentů, jako je logistika, elektronický obchod, maloobchod a zdravotnictví.

Tato nabídka bude integrována do portfolia ABB, které zahrnuje roboty, automatizaci strojů, modulární řešení a softwarové aplikace včetně RobotStudio®, simulačního a programovacího nástroje od ABB Robotics. Tím se pro zákazníky ABB vytváří jedinečné a rozsáhlé portfolio automatizace.

ABB a ASTI mají hluboké znalosti o zpracovatelském průmyslu, včetně automobilového, potravinářského a nápojového průmyslu, spotřebního zboží a rozvíjejících se růstových segmentů, jako je logistika, elektronický obchod, maloobchod a zdravotnictví.

Očekává se, že celosvětový prodej autonomních mobilních robotů dosáhne do roku 2025 zhruba 14 miliard dolarů, přičemž roční míra růstu (CAGR) je přibližně 20 procent 1 . ABB plánuje rozšířit prodej a servis autonomních robotů do 53 zemí po celém světě.

Sídlo společnosti ASTI v Burgosu se stane ústředím obchodní jednotky AMB ABB, kterou vede Veronica Pascual Boé. Základní funkce, které zahrnují výzkum a vývoj, strojírenství a výrobu, budou pokračovat v pobočkách ASTI. ABB významně rozšíří výrobní kapacity v sídle firmy AMR, aby podpořila plánované zvýšení prodeje v Evropě a na americkém kontinentu. Kromě toho ABB zřídí centrum AMR pro Asii ve své nové továrně na roboty, která se otevře v Šanghaji v roce 2022 a která bude zahrnovat celý hodnotový řetězec, včetně výroby, s cílem využít růstový potenciál AMR v Číně a Asii . V Číně, která je největším světovým trhem s robotikou, se očekává, že do roku 2025 bude trh s AMR činit 1,8 miliardy $ ročně.

Převzetí společností ABB Robotics přichází krátce poté, co společnost oznámila, že svými automatizačními řešeními otevře nové sektory a nové uživatele. Nedávno společnost ABB Robotics představila nové spolupracující rodiny robotů GoFa ™ a SWIFTI ™ a oznámila automatizační řešení ve stavebnictví.

Kliknutím sem se zaregistrujete na mediální konferenci ABB, po které bude následovat zasedání s otázkami a odpověďmi v úterý 20. července 2021 v 10:30 SELČ. Sami Atiya, prezident divize robotiky a tovární automatizace ABB, a Veronica Pascual Boé, generální ředitelka společnosti ASTI, vysvětlí akvizici a budou k dispozici pro dotazy a odpovědi.

ad 1) Interní analýza ABB

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je přední technologická společnost, která energicky prosazuje transformaci společnosti a průmyslu do produktivnější a udržitelnější budoucnosti po celém světě. Spojením svého portfolia v oblastech elektrifikace, robotiky, automatizace a pohonné techniky se softwarem ABB definuje limity technologicky proveditelného a umožňuje tak nové špičkové výkony. ABB se může ohlédnout za úspěšnou historii více než 130 let. Úspěch společnosti je založen na talentu jejích přibližně 105 000 zaměstnanců ve více než 100 zemích. www.abb.com

Keensight Capital, jeden z předních evropských růstových finančníků v oblasti výkupu, podporuje podnikatele při provádění jejich růstových strategií. Tým Keensight již 20 let využívá své znalosti podnikového financování a růstových odvětví k dlouhodobým investicím do ziskových společností s vysokým růstovým potenciálem a tržbami mezi 10 a 300 miliony eur. Na základě svých odborných znalostí v oblasti informačních technologií / internetu a zdravotnictví / wellness identifikuje Keensight nejlepší investiční příležitosti v Evropě a úzce spolupracuje s manažerskými týmy na vývoji a realizaci jejich strategických cílů. www.keensightcapital.com

Zdroj zprávy: ABB
ABB logo male

 

 

Poznámka ABB: Toto je překlad tiskové zprávy ABB ze dne 20. července 2021, která je k dispozici na www.abb.com. V případě jakýchkoli nesrovnalostí platí původní anglická verze.