ActiveShuttle s pokročilou interakcí: jednodušší, bezpečnější a flexibilnější

ActiveShuttle

Dotykový displej a 3D detekce překážek: Nový ActiveShuttle s Advanced Interaction přepravuje malé nosiče nákladu autonomně, bezpečně a s velkou flexibilitou. Autonomní mobilní robot od Bosch Rexroth automatizuje intralogistiku a nachází vlastní cestu v továrnách.

Autonomní mobilní robot ActiveShuttle s pokročilou interakcí přináší více pohybu do intralogistiky a zároveň zvyšuje bezpečnost, efektivitu a flexibilitu. Kamerový 3D systém detekce překážek dokonce rozpozná objekty vyčnívající do dráhy vozidla a nabízí tak zlepšenou ochranu objektů. Nový integrovaný dotykový displej umožňuje individuální konfiguraci a rychlou správu poruch na samotném mobilním robotu. Aktualizovaný řídicí software AMS (ActiveShuttle Management System) bezproblémově komunikuje s infrastrukturou dílen a umožňuje jednotlivé přepravní úlohy s konfigurovatelnými šablonami úloh.

S ActiveShuttle mohou být intralogistické procesy vysoce flexibilní, aniž by bylo nutné měnit tovární infrastrukturu. Robustní, plug & go ActiveShuttle přepravuje vozíky s malými nosiči nákladu a celkovou zátěží až 260 kg po továrnách plně automaticky.

ActiveShuttle
Zdroj obrázku: Bosch Rexroth AG

3D detekce překážek zvyšuje bezpečnost
Integrovaný systém osobní ochrany splňuje požadavky na úroveň výkonnosti (PL) d, jak je specifikováno v EN ISO 13849-1. Díky tomu se nový ActiveShuttle s Advanced Interaction může volně pohybovat po továrnách. Kromě bezpečnostních laserových skenerů sledují prostor prostorově i stereo hloubkové kamery. V důsledku toho jsou rozpoznány i objekty vyčnívající do dráhy vozidla nad nebo pod úrovní skenování. Díky tomu může mobilní robot brzdit a vyhýbat se překážkám v reálném čase. Vylepšené rozpoznávací schopnosti nejen zvyšují ochranu místa, ale umožňují také použití systému ve stísněných prostorách, prostředí s překážkami nebo nestandardizovaném prostředí bez definovaných podlahových ploch.

Dotykový displej: interakce na místě
ActiveShuttle je zaměřen na konvenční principy dodávek, jako je cyklická doprava nebo dodávky materiálů podle spotřeby. Díky novému dotykovému displeji, který je integrován do konzoly vozidla, je systém ještě efektivnější. Koneckonců, obsluhující personál může nyní komunikovat přímo a intuitivně s mobilním robotem. To zajišťuje větší transparentnost díky informacím o úloze a stavu, šetří čas při diagnostice a odstraňování závad a usnadňuje nastupování.

ActiveShuttle

Zdroj obrázku: Bosch Rexroth AG

Řízení pracovních míst a vozového parku je ještě flexibilnější a individuálnější
Díky integrovanému komunikačnímu rozhraní kompatibilnímu s VDA 5050 lze ActiveShuttles používat kdekoli. V praxi je uživatelé již využívají ve spojení s různými systémy řízení kompatibilními s VDA 5050 v intralogistice. Se systémem ActiveShuttle Management System (AMS) nabízí Bosch Rexroth také komplexní software pro správu vozového parku a zakázek, který nyní nabízí ještě větší míru svobody. Kromě jednoduchých transportních pohybů ze zdroje do dřezu lze nyní vytvářet i složité pracovní sekvence. Uživatelé mohou například definovat referenční cesty nebo používat pokročilé funkce. Pokud jde o komunikaci mezi stroji, ActiveShuttle může posílat signály do konkrétních bodů trasy nebo vyrazit pouze jako odpověď na relevantní signál.

Úlohy jsou do ActiveShuttle přenášeny buď plně automaticky z IT systémů vyšší úrovně (MES, ERP atd.), nebo manuálně přes webové operační rozhraní s pomocí PC nebo tabletu. Napojení na infrastrukturu dílen se neustále zlepšuje s ohledem na bezproblémové propojení montáže a logistiky. Stroje, roboty a senzory (např. tlačítka na přístrojové desce) mohou komunikovat přímo s AMS prostřednictvím různých standardních rozhraní a požadovat doplnění, pokud například dochází materiál.

Zdroj zprávy: Rexroth
rexroth bosch