Aero je v užším výběru na dodávku cvičných letounů L-39NG pro Filipíny

aero l 39 NG

Po několika odkladech proběhl v hlavním městě Filipín Manile obranný veletrh ADAS. Společnost AERO Vodochody AEROSPACE a.s. (Aero) na něm jako jeden z hlavních vystavovatelů prezentovala především vlajkový produkt L-39NG. Tento letoun přesně zapadá do výcvikového konceptu filipínského letectva, který aktuálně prochází rozsáhlou modernizací.

Za podpory Ministerstva Obrany České republiky a české ambasády v Manile se během veletrhu uskutečnila celá řada důležitých obchodních jednání. Zástupci Aera jednali např. s ministrem obrany Filipín Delfinem N. Lorenzanou, poradcem pro národní bezpečnost Hermognesem Esperonem, Ministrem dopravy Arthurem P. Tugadem a velitelem letectva mgen. Connorem A. Canlasem.

aero filipíny

 

„Filipínské vzdušné síly momentálně hledají náhradu za dosluhující letouny S-211, které slouží především k výcviku stíhacích pilotů. Koncept L-39NG nabízí filipínskému letectvu celou řadu výhod. Mezi největší přednosti se řadí zejména komplexní výcvikový systém obsahující letoun L-39NG, výcvik pilotů a pozemního personálu, simulační řešení, moderní koncept údržby a v neposlední řadě zbraňové systémy,“ uvedl Viktor Sotona, CEO a prezident společnosti.

aero vodochody

AERO Vodochody AEROSPACE
AERO Vodochody AEROSPACE a.s. se zaměřuje na vývoj, výrobu, údržbu a vylepšení civilních
a vojenských letadel a je největším leteckým výrobcem v České republice a jedním z nejstarších leteckých výrobců na světě. V oblasti vlastních letounů je Aero stálým partnerem řady armádních letectev a má silnou pozici na trhu s vojenskými cvičnými a lehkými bitevními letouny. Díky 11 tisícům letounů, které vyrobilo za sto let své existence, stovkám stále používaných letounů L-39 Albatros sloužících u desítek vojenských provozovatelů i v řadě demo týmů, a zejména díky svému novému letounu L-39NG se Aero profiluje jako lídr na světovém trhu s proudovými cvičnými letadly.

V oblasti civilního letectví Aero spolupracuje s největšími leteckými výrobci na široké škále projektů a je partnerem v několika risk-sharingových programech, kde je zodpovědné nejen za výrobu a montáž leteckých celků, ale také za jejich vývoj.

Zdroj zprávy: AERO Vodochody AEROSPACE a.s.