Aero na veletrhu IDEB rozvíjelo vztahy se slovenským leteckým průmyslem

Společnost Aero Vodochody, jež představuje špičku leteckého průmyslu ve střední Evropě, nabízí řadu možností průmyslové spolupráce se slovenskými firmami v oblasti vývoje a výroby letecké techniky včetně moderních simulačních technologií. I proto se letos Aero představilo na Slovensku také na veletrhu obranné techniky IDEB 2021, jenž proběhl 25. až 27. srpna v Bratislavě.

IDEB Aero

Největší český letecký výrobce dlouhodobě spolupracuje například se slovenskou státní společností Letecké opravovne Trenčín (LOTN), se kterou nedávno podepsal memorandum o porozumění obsahující možnosti budoucího významného rozšíření stávající spolupráce o zapojení do programu L-39NG. „Na základě společného memoranda by se LOTN mohly stát jedním z největších subdodavatelů pro náš nový proudový letoun L-39NG. Nejen pro LOTN ale i další slovenské firmy se nabízí možnosti zapojení do našich projektů včetně oblasti výzkumu a vývoje v leteckém odvětví,“ poznamenal Jakub Hoda, viceprezident Aera Vodochody pro obchod a business development.

IDEB Aero

„V prípade obstarania leteckej techniky L-39NG Ozbrojenými silami Slovenskej republiky je spoločnosť LOTN pripravená na spoluprácu s Aero Vodochody. Táto spolupráca by zahŕňala nielen výrobu určitých častí lietadla, ale aj spoluprácu na logistickej podpore a súčinnosť pri zabezpečovaní komplexného výcviku,“uvedl Ľubomír Galko, generální ředitel a předseda představenstva LOTN.

Během výstavy mělo Aero čest přivítat na svém stánku delegace ministrů obrany České i Slovenské republiky, významné představitele ozbrojených sil a zástupce obranného průmyslu.

IDEB Aero

Zdroj zprávy: AERO Vodochody AEROSPACE a.s.