Aero otevírá nové vývojové centrum v Brně. Zaměřuje se na avioniku a virtuální realitu

kokpit aero l 39 ng

Tradiční český výrobce letadel, společnost Aero, expanduje a otevírá nové vývojové centrum v Brně, pro které nabírá zaměstnance. Centrum se zaměřuje na vývoj avionických systémů a interaktivního rozhraní dokumentace k cvičnému letounu L-39NG. Do konce roku 2023 chce Aero do brněnského vývojového centra přijmout přibližně 30 zaměstnanců.

aero L-39NG

Nové vývojové centrum Aero bude rozdělené na dvě hlavní kompetenční oblasti. Jedna skupina odborníků bude rozvíjet avionické a komunikační systémy letounu L-39NG.

„Díky průběžnému navyšování nových zákazníků a pro dlouhodobé rozšiřování schopností Engéčka je rozvoj avionického systému naprosto klíčovým parametrem, který musíme kapacitně posílit,“ říká Petr Jinda, Executive Vice President & Chief Development Officer, Aero.

aero L-39NG kokpit

Druhá skupina odborníků se zaměří na vytváření podpůrné a údržbové dokumentace těchto cvičných letounů.

„Dokumentaci chceme více posunout do interaktivního rozhraní, které bude zahrnovat i virtuální realitu. Cílem je vytvořit efektivní, moderní a komfortní platformu pro školení zákazníků či údržbu letounů,“ doplňuje Petr Jinda.

Aero chce zaměstnat v Brně do konce roku 2023 přibližně 30 kolegů na seniorních i juniorních pozicích. Pozice jsou otevřené i absolventům a zájemcům se středoškolským vzděláním.

aero nová zbrojovka

 

„V jihomoravské metropoli dlouhodobě spolupracujeme s VUT Brno a Univerzitou obrany, což byl jeden z důvodů, proč jsme zvolili pro vývojové centrum právě tuto lokalitu. Vidíme tam velký potenciál přilákat mladé a talentované specialisty do leteckého odvětví, které má podle nás v Česku velkou budoucnost,“ uvádí Luboš Tejkl, Chief People Officer, Aero, a dodává: „Preferujeme technické vzdělání, minimálně středoškolské. U avioniků je vítána znalost programování a vášeň pro letectví je nutností.“

aero nová zbrojovka

Vývojové centrum Aero nyní v Brně sídlí dočasně v prostorách Clubco ve Vlněné ulici, zatímco se již dokončují moderní kancelářské prostory v historické budově Zbrojovky, kde vzniká nová moderní čtvrť Brna v názvem Nová Zbrojovka. S přesunem do těchto komfortních prostor Aero počítá v září. Vývojové centrum Aero bude sídlit v budově D1 Nová Zbrojovka v Lazaretní ulici, Brno – Husovice.

aero nová zbrojovka

Zdroj zprávy: AERO Vodochody AEROSPACE a.s.
AERO Vodochody AEROSPACE a.s.