Akcie společnosti CZG budou zapsány na burze cenných papírů Praha

česká zbrojovka group

Akcie společnosti CZG – Česká zbrojovka Group SE, jednoho z předních evropských výrobců ručních palných zbraní, byly s účinností od 1. června 2020 přijaty k obchodování na hlavním trhu Burzy cenných papírů Praha („Prime Market“). Zapsány budou formou tzv. technického listingu bez předchozí veřejné nabídky akcií. V souvislosti se zápisem na burze Společnost zpracovala prospekt, který dnes zveřejnila na svých webových stránkách.

česká zbrojovka group

„Rozhodnutí kotovat akcie na regulovaném burzovním trhu je výrazem našeho odhodlání působit maximálně transparentně a otevřeně. Věříme, že tím ještě více posílíme naši důvěryhodnost pro partnery, především na mezinárodních trzích,“ vysvětluje Lubomír Kovařík, prezident CZG. „Jde také o první krok směrem k našemu dlouhodobému cíli stát se standardní obchodovanou společností, která může ve vhodný čas vstoupit na kapitálový trh a ucházet se o financování pro své rozvojové plány,“ dodává Kovařík.

Referenční cena akcií byla stanovena na základě ocenění poskytnutého Společností. Na CZG se budou vztahovat veškeré informační a další povinnosti spojené s umístěním akcií na burzovním trhu Prime Market.

CZG předpokládá, že v závislosti na vývoji tržních podmínek by mohla v budoucnu přistoupit k veřejné nabídce svých akcií. Definitivní rozhodnutí ohledně podoby či načasování takovéto případné nabídky nicméně učiněno nebylo.

„Značka Česká zbrojovka reprezentuje obor přesného strojírenství, ve kterém jsme vždy patřili k naprosté světové špičce. Jsem proto nesmírně rád, že se jméno takto významné a světově proslulé firmy propojuje se jménem pražské burzy. Pevně věřím, že si emitent díky technickému listingu vybuduje na kapitálovém trhu stejně skvělou pověst, jaké se těší ve svém oboru, a že toho v brzké době využije při emisi akcií, které nabídne širokému spektru investorů,“ říká Petr Koblic, generální ředitel Burzy cenných papírů Praha.

O společnosti
CZG – Česká zbrojovka Group je jedním z předních evropských výrobců ručních palných zbraní pro ozbrojené složky, osobní obranu, lov, sportovní střelbu a další civilní využití. Součástí Skupiny jsou společnosti Česká zbrojovka, CZ-USA, Zbrojovka Brno, 4M Systems či CZ Export. Samotná značka CZ (Česká zbrojovka) má více než osmdesátiletou historii. CZG vlastní výrobní závody v ČR i v USA, ve kterých zaměstnává přibližně 1650 lidí. V loňském roce oznámila CZG záměr vybudovat nové výrobní a distribuční sídlo ve městě Little Rock v americkém státě Arkansas.