Asistent umělé inteligence od TRUMPF optimalizuje proces třídění výpalků

Společnost TRUMPF vyvinula řešení, které operátorům strojů usnadňuje život tím, že jim pomáhá třídit plechové díly z laserového řezacího stroje. Průvodce tříděním používá řešení AI k identifikaci části, kterou operátor odstranil ze stroje, a zobrazí všechny požadované informace na obrazovce. Patří sem například informace jako další krok v řetězci procesů. Průvodce tříděním zvyšuje účinnost na rozhraní mezi laserovým řezacím strojem a intralogistikou, zejména při zpracování listů obsahujících součásti z více různých objednávek.

trumpf

Pomáhá operátorům strojů optimalizovat jejich pracovní postupy, například zvýrazněním všech částí z jedné objednávky ve stejné barvě na obrazovce. Zároveň umožňuje obsluze udržovat přehled o stavu stroje při práci na měniči palet – a volitelně dokonce pozorovat vnitřek stroje. To operátorovi usnadňuje rychlou reakci na případné problémy.

Průvodce tříděním automaticky zaregistruje každou část v systému, jakmile je odstraněna. To eliminuje potřebu znovu zkontrolovat počet dílů a ručně aktualizovat počet dílů v řídicím systému. Digitálně zaznamenaná data v řídicím systému tedy představují skutečný postup výroby v reálném čase. Provozovatel může na první pohled vidět, které části jsou připraveny k dalšímu zpracování a kde může potřebovat zahájit následnou výrobu. Výsledkem je vyšší produktivita na každodenním základě a efektivnější celkové využití laserového řezacího stroje.

trumpf

Zpracování obrazu, které se učí z dat
Průvodce tříděním pracuje s využitím umělé inteligence. Skládá se z kamery a průmyslového počítače vybaveného inteligentním softwarem pro zpracování obrazu. Její neuronová síť detekuje, které části, které obsluha stroje již z listu odstranila. Na rozdíl od konvenčních technik zpracování obrazu může být tato síť školena a vylepšována na základě dat, která jsou shromažďována nepřetržitě. Kromě toho databáze slouží k otevření dalších optimalizačních možností pro uživatele v budoucnu. Průvodce třídením je v současné době k dispozici na systémech se softwarem TruTops Fab nebo TruTops Boost.

Zdroj zprávy: TRUMPF

Trumpf logo