automatica sprint 2021: ABB ukazuje řešení pro flexibilní výrobu

Na letošním sprintu automatica, který proběhne zcela virtuálně od 22. do 24. června 2021, ABB představí širokou škálu robotických a digitalizačních řešení, která podporují společnosti všech velikostí a ze všech sektorů při propagaci automatizace, aby jejich výroba byla rovnoměrná pružnější a rychleji reagovat na trendy.

cobot abb
„Minulé měsíce ve tvaru pandemie jasně ukázaly, jak je důležité, aby společnosti mohly vyrábět jednotlivě a flexibilně. Robotika a automatizace nadále zrychlují. Zejména malé a střední podniky, jakož i společnosti z oblasti zdravotnictví, spotřebního zboží, logistiky a potravinářského a nápojového průmyslu stále více využívají potenciál automatizace pomocí robotů, “zdůrazňuje Jörg Reger, vedoucí robotické a výrobní automatizace ABB. divize v Německu. “S naší novou generací spolupracujících robotů, které se snadno instalují a provozují, jim dláždíme cestu k robotice.” Naše digitální řešení zároveň zajišťují plus v transparentnosti a produktivitě. “

abb gofa

ABB má GoFa TM a SWIFTI TM se svými spolupracujícími roboty (coboty)stejně jako rodina YuMi® prostřednictvím nejuniverzálnějšího portfolia robotů na trhu. Všichni coboti nabízejí různé možnosti užitečného zatížení a rozsahu pro širokou škálu úkolů: od nakládání a montáže strojů až po testování a balení ve výrobních závodech, laboratořích, logistických centrech, dílnách a malých výrobních společnostech. Díky nejmodernějším bezpečnostním systémům umožňují nejrůznější typy spolupráce člověka s robotem, mají intuitivní ovládání a jsou připraveny k použití ve velmi krátké době po instalaci – bez nutnosti speciálního školení. To znamená, že průmyslová odvětví, která v současné době stále mají nízkou úroveň automatizace, mají příležitost komplexně těžit z robotických procesů.

RobotStudio

Pro další zjednodušení používání robotů pro uživatele ABB také nabízí širokou škálu digitálních nástrojů a služeb, které lze také vidět na sprintu virtuální automatiky. Základní prvek: offline programovací nástroj RobotStudio®. To umožňuje vytvářet, simulovat a testovat kompletní robotický systém ve virtuálním 3D prostředí, aniž byste museli přerušovat skutečnou výrobní linku. To zkracuje čas projektu a pomáhá vylepšit design buňky před vytvořením fyzického protějšku. V únoru byl RobotStudio naposledy doplněn o novou funkci pro výpočet brzdné dráhy robota s milimetrovou přesností. Tato inovace nejen zvyšuje provozní bezpečnost, ale také umožňuje úsporu místa až 25 procent při konstrukci robotických buněk.

PickBaster

Dalším klíčovým prvkem softwaru ABB RobotStudio je prohlížeč AR (Augmented Reality), pomocí kterého lze každý model buňky testovat na požadované použití. Uživatelé získají vizuální dojem o velikosti a měřítku robota nebo robotické buňky a mohou rychle zjistit, zda a jak zapadají do stávajícího produkčního systému. Model lze zabudovat do reálného produkčního prostředí, škálovat a prohlížet z různých úhlů pomocí chytrého telefonu nebo tabletu.

Představena bude také třetí generace špičkového softwaru PickMaster společnosti ABB, zejména pro aplikace pro sběr a balení založené na kamerách. Pomocí principu digitálního dvojčete, na kterém je software založen, lze časy uvedení do provozu a přeměny systémů zkrátit na zlomek, aby se významně zvýšila celková účinnost systému.

Navíc s novou službou údržby založenou na podmínkách (CBM) nabízí ABB uživatelům robotů možnost vytvořit plán preventivní údržby pro jednotlivé roboty nebo flotily robotů na základě provozních dat v reálném čase, aby se zvýšila produktivita a minimalizovaly se prostoje. To umožňuje uživatelům lépe plánovat své rozpočty a zajistit, aby byly k dispozici zdroje pro provádění jakékoli práce, která může nastat.

„Potřeby zákazníků jsou stále více individuální, nedostatek kvalifikovaných pracovníků přetrvává, digitalizace postupuje velkými kroky ai po koronové pandemii je na trhu stále velká nejistota. Díky trojici spolupracujících robotů, inteligentním a výkonným softwarovým řešením a mezinárodní podpůrné síti nabízíme společnostem základ, na kterém mohou optimálně implementovat své individuální scénáře automatizace, “shrnuje Jörg Reger.

Navštivte ABB Robotics na virtuálním automatu sprint 2021. Další informace najdete na webových stránkách ABB .

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je přední technologická společnost, která energicky prosazuje transformaci společnosti a průmyslu do produktivnější a udržitelnější budoucnosti po celém světě. Spojením svého portfolia v oblastech elektrifikace, robotiky, automatizace a pohonné techniky se softwarem definuje ABB limity technologicky proveditelného a umožňuje tak nové špičkové výkony. ABB se může ohlédnout za úspěšnou historii více než 130 let. Úspěch společnosti je založen na talentu jejích přibližně 105 000 zaměstnanců ve více než 100 zemích. www.abb.com

ABB Robotics & Discrete Automation je průkopníkem v oblasti robotiky, automatizace strojů a digitálních služeb a nabízí inovativní řešení pro nejrůznější průmyslová odvětví – od automobilového průmyslu přes elektronický průmysl až po logistiku. Jako jeden z předních světových poskytovatelů robotů a automatizace strojů jsme poskytli více než 500 000 robotických řešení. Pomáháme našim zákazníkům všech velikostí zvyšovat jejich produktivitu a flexibilitu, zjednodušovat procesy a zlepšovat kvalitu produktů. Kromě toho je podporujeme na cestě do síťově propojené továrny budoucnosti. ABB Robotics & Manufacturing Automation zaměstnává více než 11 000 lidí na více než 100 místech ve více než 53 zemích.www.abb.de/robotics

Zdroj zprávy: ABB
ABB logo male