Automatická příprava hran pro svařování během řezání laserem

trumpf EdgeLine Bevel

High-tech společnost TRUMPF pojme veletrh Blechexpo jako příležitost k představení svého řešení „EdgeLine Bevel“, které automaticky připravuje díly pro svařování během procesu řezání. Tato technologie je kompatibilní se standardními laserovými řezacími stroji TRUMPF a umožňuje uživatelům vytvářet zkosené hrany při vyřezávání obrysů každého dílu. Do těchto úkosů při svařování proudí tekutý kov, aby byl zajištěn vysoce kvalitní svarový šev. V dnešních dílnách výrobci obvykle provádějí úkosování před svařováním pomocí frézky, brusky nebo úhlové brusky – další krok, který je těžkopádný a časově náročný.

EdgeLine Bevel

Foto: TRUMPF

V současnosti je jediným způsobem, jak automaticky vytvářet úkosy, použití technologicky vyspělých strojů se speciálními 3D řeznými hlavami. Tyto jsou však zřídka dostupné na výrobních linkách, zejména na těch, které provozují menší výrobci. EdgeLine Bevel od TRUMPF je prvním řešením, které uživatelům umožňuje automatické zkosení hran dílů na mnohem jednodušších standardních typech laserových řezacích strojů. Tuto technologii lze také použít k vytvoření úkosů na vnitřních obrysech dílu, ke kterým nemají ruční úhlové brusky přístup.

EdgeLine Bevel

Foto: TRUMPF

„Jedná se o skutečně unikátní způsob eliminace navazujících procesů v prostředí výroby plechů. Zvyšuje efektivitu výrobních linek zákazníků a potvrzuje postavení TRUMPF jako poskytovatele řešení pro celý řetězec zpracování plechu,“ říká produktový manažer TRUMPF Patrick Schüle.

 

EdgeLine Bevel

Foto: TRUMPF

Lze použít i pro záhlubníky
Kromě zkosení dokáže EdgeLine Bevel také automaticky vyrobit záhlubníky potřebné pro sešroubování dílů dohromady, čímž eliminuje další následný proces. Technologie je vhodná pro všechny společnosti v oboru výroby plechu, které využívají spojovací procesy na dílně nebo vyžadují zahloubení pro šroubové spoje. „A díky rychlému a snadnému programování má toto řešení smysl i pro společnosti, které jen příležitostně vyrábějí díly s úkosy a záhlubníky,“ říká Schüle. Společnost TRUMPF uvede na veletrhu Blechexpo novou technologii pro standardní verze svých strojů TruLaser Series 3000 fiber a TruLaser Series 5000 fiber. Od jara 2022 budou moci technologii EdgeLine Bevel dovybavit také stávající majitelé laserových řezacích strojů TRUMPF nové generace.

Zdroj zprávy: TRUMPF
Trumpf logo