Automatická výměna nástrojů může výrazně zvýšit produktivitu robota

Stäubli mps

Stäubli představuje novou konstrukční řadu kompaktních systémů na výměnu robotických nástrojů. Pět nových rozměrů MPS umožňuje užitečné zatížení až 80 kg. Obzvláště pozoruhodná je rozmanitost použitelných technologií podávání a velmi přesná opakovatelnost +/- 1,5 µm. Se zavedením této nové řady, kterou lze velmi snadno přizpůsobit jakékoli aplikaci, nabízí nyní Stäubli systémy na výměnu robotických nástrojů pro všechna užitečná zatížení a všechny roboty.

Stäubli mps

Efektivní řešení díky modulárnímu konceptu
Stäubli nyní představuje pět nově vyvinutých systémů na výměnu nástrojů: MPS015, MPS025, MPS035 MPS055 a MPS080, které pokrývají celý rozsah užitečného zatížení do 80 kg. I pro nové typy v této řadě Stäubli používá své know-how z hlediska velice jednoduché konfigurace řešení šitých na míru zákazníkům.

Všechny systémy na výměnu robotických nástrojů Stäubli jsou založeny na modulárním konceptu. Důsledkem jsou tři efektivní řešení ideálního systému na výměnu nástrojů: Označení MPS COMPLETE představuje předkonfigurované kompletní systémy připravené pro okamžité použití v nejkratší možné dodací lhůtě. Se systémem MPS MODULARnabízí Stäubli individuálně sestavená zákaznická řešení připravená pro okamžité použití s rychlou dodávkou. Systémy MPS CUSTOMIZEDjsou speciálně upravené dle požadavků zákaznických aplikací.

Stäubli mps

Do upínacích jednotek nových systémů byly integrovány průchody pneumatikou a vakuem. Pro flexibilní rozšiřování funkcí je k dispozici řada dalších modulů umožňujících použití pneumatiky a vakua, pro přenos signálu a dat nebo pro ochranu, uzemnění či kódování nástrojů a také pro ukládání dat. Variabilita možných technologických kombinací je tedy téměř nekonečná.

Ideální využití robotického výkonu s maximální přesností
Pro propojení robotického a nástrojového rozhraní MPS systému kombinuje Stäubli vodicí dráhy ve tvaru kříže s pružinovým uzamykacím systémem opatřeným kuličkami. To systému umožňuje dosažení maximální přesnosti po celou dobu jeho životnosti. Nástroje jsou vždy přeneseny do 100% přesné polohy upnutí. Opakovatelnost činí +/-1,5 µm.

Stäubli mps

Individuálně nakonfigurované měniče jsou dodávány plně sestavené a připravené k okamžitému použití. Díky své modulární konstrukci mohou být systémy na výměnu robotických nástrojů MPS od Stäubli kdykoli přizpůsobeny nebo rozšířeny pro jakoukoli aplikaci.

Zdroj zprávy: Stäubli

Staubli systems