Automatizace se stylem: Společnost KUKA je v soutěži German Design Awards 2020 oceněna hned 3 cenami

Funkčnost, jasný design a estetický Corporate Branding přesvědčily porotu soutěže German Design Awards 2020. Produkty společnosti KUKA získaly při vyhlášení vítězů ve Frankfurtu nad Mohanem ocenění za vynikající průmyslový design.

Vítěz soutěže German Design Awards 2020: KUKA
Když se minulý týden na veletrhu „Ambiente“ v německém Frankfurtu nad Mohanem udělovaly ceny German Design Awards 2020, společnost KUKA byla v první linii. Hned třikrát získal tento specialista v oboru automatizace z Augsburgu cenu za průmyslový design. V kategorii „Excellent Product Design“ vyznamenala porota obě plošiny pro flexibilní přepravu materiálu, KMP 600 a KMP 1500, jakož i nabíjecího asistenta KUKA carla_connect, který je určen k domácímu nabíjení elektromobilů.
Kuka

Průmyslový design: Tři vítězná ocenění pro společnost KUKA
Špičkoví mezinárodní odborníci soutěže German Design Awards 2020 tak odměnili „nádherně jasný, futuristicky působící design, který dokonale vyjadřuje požadavek na pokrokové technologie“ (KMP 1500), „důsledný design, jenž slučuje funkčnost, pokrokovou estetiku a Corporate Branding na vysoké tvůrčí úrovni“ (KMP 600) a také „inovační techniku, kvalitu a funkčnost ve výrazném, vysoce estetickém jazyce designu“ (carla_connect).

Design nabíjecího asistenta i obou plošin pochází z dílny Maria Selice, který už 25 let vytváří vzhled robotů KUKA a který za svou práci získal již řadu cen. Selic říká: „Každý robot je opravdovým silákem, protože musí často manipulovat s objekty o enormní hmotnosti, zároveň musí mít také dlouhou vytrvalost a být schopen zrychlovat. Tím je pro mě prototypem ideálního atleta.“

Bezpečný systém technologie carla_connect a její nízká konstrukční hloubka jsou ideální pro integraci i tam, kde je málo místa k zaparkování, tedy především v domácí garáži. Selic dodává: „Barva je přizpůsobena Corporate Identity KUKA a zapadá tak plynule do produktové řady společnosti.“

Vítěz soutěže German Design Awards 2020: Maximální flexibilita pro průmyslovou výrobu
Pojízdná plošina KMP 600 představuje autonomně řízené vozidlo pro flexibilní přepravu materiálu s cílem optimalizovat řízení logistiky. Svým přesným zvedacím mechanismem přepravuje například mobilní regály na skladová pracoviště. Systém je vhodný pro různá odvětví, je maximálně flexibilní a je rychle přizpůsobitelný měnícím se požadavkům zákazníků.

Jeho velký bratr, autonomně řízené přepravní vozidlo se zvedacím mechanismem KMP 1500, zásobuje výrobní zařízení materiálem a umožňuje vyšší flexibilitu výroby v rámci Průmyslu 4.0. Díky omnidirekcionální hnací technice se vozidlo pohybuje z místa do všech směrů. Pomocí zvedacího mechanismu vozidlo samostatně pohybuje díly mezi obráběcími stanicemi nebo dodává obráběné díly přímo do skladu.

Zdroj zprávy: KUKA