Automatizační platforma Bosch Rexroth způsobila revoluci na trhu

Bosch rexroth

Inovace, která mění celý trh: ctrlX AUTOMATION od společnosti Bosch Rexroth zcela nově definuje automatizaci v průmyslu. Tato inovační síla byla nyní podtržena důležitým oceněním: „Německá cena za inovaci 2021“. Tato iniciativa založená v roce 2010 společnostmi WirtschaftsWoche, Accenture a EnBW, vybrala 25. června společnost Bosch Rexroth jako vítěze v kategorii „Velké společnosti“ pod záštitou spolkového ministra Petera Altmaiera. Slavnostní předávání cen proběhlo v rámci digitální akce.

Bosch rexroth

„CtrlX AUTOMATION je mozek moderní továrny,“ vysvětluje Dr. Marc Wucherer, člen představenstva společnosti Bosch Rexroth AG, a pokračuje: „S platformou si uživatelé automatizují své procesy, mluví různými programovacími jazyky a integrují různé systémy pro přenos dat.“ To jsou některé z hlavních výhod s nimiž se řešení liší od konvenčních tuhých automatizačních řešení a dělá z ctrlX AUTOMATION důležitý stavební kámen pro továrnu budoucnosti.

ctrlX AUTOMATION spojuje dříve oddělené světy do důsledně otevřeného a modulárního systému: řízení strojů, informační technologie (IT) a internet věcí (IoT). Protože v moderním průmyslu jsou na sobě navzájem závislí. Platforma nabízí všechny potřebné softwarové a hardwarové komponenty pro automatizační řešení. Uživatelé v ekosystému si navíc mohou stáhnout jednotlivá řešení jako aplikace nebo si je sami vytvořit a rychle uvést do provozu. Tento softwarový a inženýrský přístup vytváří nové stupně volnosti a téměř neomezené možnosti aplikací.

„CtrlX AUTOMATION jsme již implementovali v téměř 300 zákaznických projektech. Navíc se náš ekosystém ctrlX World rozrůstá o 20 partnerů. Klíčovou výhodou automatizační platformy je, že spojuje znalosti domény společnosti Bosch Rexroth, poskytovatelů třetích stran a zákazníků. Takto se vytvářejí automatizační řešení spoluvytvářením a celkově nejlepším řešením pro příslušnou aplikaci, “vysvětluje Philipp Guth, vedoucí obchodní jednotky Automation & Electrification Solutions ve společnosti Bosch Rexroth AG.

Vlastnosti ctrlX AUTOMATION tak splňují požadavky světa Vuka – tj. Volatilní, nejisté, komplexní a ambivalentní trhy. Protože to umožňuje uživatelům jednat flexibilně, nezávisle, s ohledem na budoucnost, ale také způsobem zabezpečeným daty za náklady založené na potřebách. Alternativa k předchozím automatizačním systémům. Tato skutečnost také přesvědčila porotu „Der Deutsche Innovationspreis“, která ctí produkty a procesy určující trendy pro Německo jako obchodní místo. Cenu převzal Philipp Guth.

V dubnu získala společnost Bosch Rexroth na veletrhu v Hannoveru cenu Hermes za pohon podmořského ventilu SVA R2, což je nejdůležitější mezinárodní průmyslová cena, a proto již získala vysoké ocenění za svou inovativní sílu.

Zdroj zprávy: BOSCH
Bosh