Automatizujte s nadšením – stačí se zapojit!

SCHUNK ROTA-M

Díky široké škále automatizačních komponent pro náročné aplikace se SCHUNK představí na letošním veletrhu Automatica, který proběhne v novém formátu „automatica sprint“ od 22. do 24. června 2021 čistě digitálním způsobem. Program zahrnuje dále vyvinuté moduly pro snadný vstup do automatizace pomocí robotů, hlavní body pro nové, rostoucí trhy a tři živé přenosy na témata zpracování s robotem, e-mobilita a věda o životě. Zdarma vstupenky jsou k dispozici všem zájemcům.

schunk

 

„Automatizace si nachází cestu do stále více oblastí a začátek by měl být co nejjednodušší,“ zdůrazňuje Johannes Ketterer, vedoucí divize Gripping Systems ve společnosti SCHUNK.

Například s novými nástroji pro obrábění pomocí robota se vedoucí kompetence SCHUNK dostal do automatizovaného odstraňování otřepů, leštění a broušení obrobků: Tyto pracovní kroky byly dosud většinou prováděny ručně, protože „pocit“ a vizuální kontrola lidé s automatizovanými nástroji a měli implementovány pouze roboty s velkými náklady. Ručně provedené procesy jsou však časově náročné a zahrnují také rizika pro zaměstnance. Nyní s robotem a nástroji SCHUNK lze automatizovat mnoho kroků zpracování, a tím rychleji, fungují lépe a levněji. Protože roboti mohou dělat obojí: načítat a zpracovávat.

SCHUNK ADHESOŽivý přenos působivě ukazuje, jaký potenciál má automatizace procesů ručního zpracování. Další velmi aktuální téma „E-Mobility“ pojednává také SCHUNK v přímém přenosu: Vývoj elektromobility a elektrických vozidel – poháněný automobilovým průmyslem s velkým nasazením – je také zaměřením technologického lídra v oblasti uchopení a upnutí systémy SCHUNK. Na příkladu inovativní a oceňované uchopovací technologie ADHESO SCHUNK demonstruje citlivou a bezezbytkovou manipulaci s palivovými články a vysoce citlivými fóliemi baterie. Kromě toho je pomocí přímo poháněných, vysoce přesných lineárních os SCHUNK a chapadel SCHUNK předvedena přesná vysokorychlostní montáž vlásenkových statorů.

SCHUNK také nastavuje standardy v automatizaci jako zkušený a spolehlivý partner pro odvětví vědy o živé přírodě, které se rychle rozvíjí a neustále vytváří nové výrobní procesy, výrobky lékařské techniky a léky. Díky celosvětové prodejní síti a aplikačnímu know-how v téměř všech oblastech vědy o živé přírodě nabízí SCHUNK výrobcům závodů a specialistům na automatizaci zákaznická řešení a rozsáhlé produktové portfolio. To zahrnuje chapač malých dílů MPG-plus, který se mnohokrát osvědčil při výrobě zdravotnických komponentů a který je již certifikován jako standard pro čisté prostory a je navržen s mazáním v souladu s H1. Výkonné chapadlo je ve verzi s ochranným krytem vhodné pro aplikace do třídy ochrany IP 54. S inteligentními chapadly, jako je chapadlo SCHUNK EGI pro malé součásti,egi Uživatelé výroby léčiv a precizní laboratorní manipulace získávají vysoký stupeň flexibility. V přímém přenosu je zřejmé, že tyto vysoce kvalitní výrobky s dlouhou životností, včetně rozsáhlého příslušenství a různých doplňků, mají své trvalé místo v náročných a rozmanitých aplikacích pro montáž a manipulaci v lékařských, laboratorních, farmaceutických a kosmetických průmyslech.

„Díky našemu rozsáhlému aplikačnímu know-how jsme automatizačním partnerem na tradičních i nových trzích,“ říká Johannes Ketterer. „Uživatelé těží z rychlé a snadné implementace úlohy automatizace a z efektivních a ekonomických procesů. Na automatica sprint 2021 můžete vidět, že jsme v posledních měsících prosazovali nové technologie a digitalizaci plnou rychlostí a velmi úspěšně.

doosan

Zdroj zprávy: SCHUNK
SCHUNK