Automobilka TATRA TRUCKS půjčila hasičům nákladní vozy na odklízení suti na jižní Moravě

TATRA TRUCKS a.s.

Kopřivnická automobilka TATRA TRUCKS půjčila Hasičskému záchrannému sboru ČR bezúplatně a na zatím neohraničenou dobu pět tatrovek, sklápěček, které budou nasazeny na odvoz suti z jihomoravských obcí postižených tornádem. Jedná se o pět vozidel typové řady TATRA PHOENIX, z toho dvě se znakem náprav 6×6 a tři 8×8.

TATRA PHOENIX

Automobilka TATRA TRUCKS půjčila hasičům nákladní vozy na odklízení suti na jižní Moravě

Rychlé poskytnutí tatrovek pro potřebu hasičů podpořili osobně akcionáři společnosti TATRA TRUCKS, Michal Strnad, majitel holdingu Czechoslovak Group, a René Matera, majitel holdingu Promet Group.

Pavel Lazar, generální ředitel TATRA TRUCKS, uvádí: „Komunikovali jsem s Hasičským záchranným sborem, jakou pomoc může automobilka TATRA TRUCKS poskytnout, a poskytnutí sklápěček pro odvoz suti jsme vyhodnotili jako velmi potřebnou a užitečnou věc. V případě, že by to bylo potřeba, je TATRA připravena nasadit na pomoc i své tovární řidiče. Pevně věřím, že naše pomoc posílí schopnosti HZS a urychlí odstraňování následků této živelní pohromy.“

Tři zapůjčená vozidla byla předána HZS v úterý 29. června, další dvě pak ve středu 30. června.

O TATRA TRUCKS a.s.
tatraAkciová společnost TATRA TRUCKS převzala v roce 2013 světoznámou kopřivnickou automobilku, která po změně vlastnické struktury prošla úspěšnou restrukturalizací. Kromě standardizovaných modelových řad vyrábí i speciální nákladní vozidla na míru požadavkům zákazníka. Osmdesát procent produkce automobilky je určeno k exportu. Automobilka TATRA TRUCKS zaměstnává více než 1000 lidí a dalších více než 600 pracuje v dceřiném podniku TATRA METALURGIE zaměřeném zejména na slévárenství a kovárenství.

Zdroj zprávy: TATRA TRUCKS a.s.