Blechexpo 2019: TRUMPF představuje nová řešení pro propojenou výrobu

Trumpf logo

TRUMPF představí na veletrhu Blechexpo, který se má konat letos v listopadu ve Stuttgartu, řadu nových inteligentních výrobních řešení. Společnost tak využije příležitosti, které nabízí mezinárodní veletrh zpracování plechů, aby ukázala, jak digitální aplikace mohou pomoci zlepšit organizaci výroby a snížit náklady.

Trumpf
Foto: TRUMPF

„Vyrábíme vysoce produktivní stroje. Během fáze práce samotného stroje však vznikne pouze 20 procent nákladů na dokončení úlohy. Díky našim propojeným produktům a službám mohou zákazníci nyní zvýšit efektivitu kompletních výrobních procesů ve výrobě plechů, tj. i těch které se vyskytují před a za strojem, “ říká Heinz-Jürgen Prokop, generální ředitel obráběcích strojů společnosti TRUMPF. Ve fázích před a po operaci je zpracováno 80 procent úlohy. Na veletrhu Blechexpo představí společnost TRUMPF řešení, jako jsou například možnosti v oblasti návrhu výrobních linek, které mohou snížit čas a zdroje potřebné k dokončení úkolů až o 50 procent.

Připojení stávajících strojů
Řešení TRUMPF bude představeno na senzory, software a inteligentních službách. Jednou z věcí, které společnost na veletrhu předvede, je prezentace způsobu, jak přidat připojené aplikace do stávajících strojů. „V dnešním světě jsou digitální řešení předpokladem pro automatizaci výrobních procesů. Mohou být použity k optimalizaci výrobních procesů, zlepšení kvality, zamezení prostojů a dosažení rovnoměrnějšího rozložení práce na všech strojích a pracovních stanicích.“,  říká Prokop.

trumpf

Na veletrhu Blechexpo představí společnost TRUMPF plně propojený systém a představí nové softwarové řešení, které ukazuje, jak může digitalizace usnadnit pracovní náplň lidí. V budoucnu bude podporovat pracovníky na různých pracovištích ve výrobních halách, a to například obsluhy strojů nebo pracovníky montážní linky. V závislosti na úkolu poskytuje digitální pomocník na tabletu konkrétní informace, které podporují každodenní úkoly lidí, od rady, jak správně nastavit stroj a tipů na výběr dílů, až po podrobnosti o potřebných nástrojích a vybavení. To pomáhá nekvalifikovaným i zkušeným zaměstnancům pracovat samostatně a efektivně a v případě potřeby převzít iniciativu. Toto digitální řešení snižuje čas strávený hledáním nástrojů a dalších položek a zvyšuje kvalitu výroby.

Ještě lepší podpora a servis
Společnost TRUMPF rovněž představí svůj koncept budoucích služeb prediktivní údržby založených na elektronice Power Tube. Tato část, která tvoří srdce laserového generátoru téměř ve všech laserových řezacích strojích s CO2, automaticky hlásí svůj stav operátorovi. Výsledkem je, že uživatel ví, kdy je třeba díl vyměnit a kdy nastal čas pro odeslání opakované objednávky. Toto je efektivní způsob, jak se vyhnout neplánovaným prostojům.

trumpf

Zdroj zprávy je zde.