Blechexpo 2021: TRUMPF nabízí nejrychlejší řešení pro ohýbání vysokých a tlustých dílů

Blechexpo Trumpf

Společnost TRUMPF, která se zabývá špičkovými technologiemi, představí na letošním mezinárodním veletrhu Blechexpo pro zpracování plechu nový plně automatický stroj na ohýbání plechů. Nový stroj TruBend Center 7020 je určen k rychlému a efektivnímu zpracování složitých dílů a dokáže ohýbat díly s délkou strany až 350 milimetrů. Stroj si poradí i s tloušťkou materiálu až čtyři milimetry po celé délce ohybu.

TruBend center 720

“Žádný jiný stroj na ohýbání plechů na trhu nemůže nabídnout takovou úroveň výkonu, pokud jde o výšku boxu a tloušťku materiálu. Jako dodavatel řešení pro procesní řetězec zpracování plechu poskytuje tento nový stroj TRUMPF uživatelům skutečnou konkurenční výhodu. Nyní mohou využívat výhod ohýbání panelů pro více dílů než kdykoli předtím – vyrábět složité geometrie, šetřit čas a dosahovat vysoce kvalitních výsledků,” říká produktový manažer společnosti TRUMPF Florian Jud.

Stroj také dosahuje působivě vysoké produktivity. V porovnání s ručním ohraňovacím lisem pracuje nový TruBend 7020 až o 80 % rychleji, a to v závislosti na konkrétním dílu a ohýbacích operacích. Technologie ohýbání desek je vhodná zejména pro výrobu složitých dílů s malým poloměrem ohybu, krátkými délkami stran a úzkými profily. Vyrábí tyto druhy dílů efektivněji a na vyšší úrovni kvality než tomu je u tradičního ohýbání v zápustce.

TruBend Center 720

Rychlejší ohýbání s novým manipulátorem rotačních dílů
TruBend Center 7020 vděčí za svou krátkou dobu cyklu novému manipulátoru rotačních dílů, který může díl posunout ještě blíže k ohybové linii. V mnoha případech se tím zkrátí doba cyklu tím, že se odstraní potřeba přemístění chapadel během zpracování. Inženýři společnosti TRUMPF také navrhli stroj tak, aby byl co nejotevřenější a nejpřístupnější. Pracovníci mohou nakládat a vykládat stroj z boku, aniž by se museli složitě dostávat do vnitřního pracovního prostoru stroje. To šetří čas a je to ergonomičtější postup. TruBend Center 7020, stejně jako jeho předchůdce, využívá systém ToolMaster, aby zajistil, že nástroje prázdného držáku, které drží součást na místě během procesu ohýbání, jsou správně sladěny s každým obrobkem, čímž se zkracuje doba nastavení. Programování je stejně rychlé a snadné: s osvědčeným softwarem TecZone Fold mohou uživatelé vytvořit ohýbací program na počítači několika kliknutími.

TruBend center 7020

Kompaktní formát, všestranné použití
Díky kompaktním vnějším rozměrům, které měří méně než šest krát šest metrů, se systém snadno vejde téměř do každé dílny. TruBend Center 7020 lze použít ke zpracování dílů až do dvou metrů dlouhých. Díky tomu je ideální volbou pro výrobu velkých elektrických skříní pro stroje a pro stavebnictví, jakož i skříní na nářadí, kabin, bateriových držáků a skříní strojů. Tento systém, který je vhodný pro flexibilní rozsah tlouštěk materiálu a výšek dílů a nabízí jednoduché programování a krátké doby nastavení, je zvláště vhodný pro dílny a jiné podniky vyrábějící plechové výrobky, které chtějí vyrábět širokou škálu dílů ve velkých i malých sériích.

Zdroj zprávy: TRUMPF
Trumpf logo