Blíží se slavnostní předávání Národních cen za rok 2020

Národní ceny

Již ve středu 19. května proběhne v prostorách Skleněného sálu na Ministerstvu průmyslu a obchodu slavnostní předávání Národních cen kvality České republiky, Národní ceny České republiky za společenskou odpovědnost a Národní ceny za kvalitu v rodinném podnikání. Akce se uskuteční prostřednictvím online přenosu za účasti místopředsedy vlády a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka a předsedkyně Rady kvality ČR Silvany Jirotkové. Na akci byly poskytnuty záštity prezidenta ČR, předsedy Senátu, předsedy Poslanecké sněmovny a předsedy vlády ČR.

rada kvalityPořádání Národních cen České republiky má dnes již více než dvacetiletou tradici. Tato tradice nebyla porušena ani ve složitém období probíhající koronavirové pandemie. Pro firmy a organizace je poměřování v oblasti kvality významnou příležitostí k nezávislému hodnocení jejich činností, výstupů a vnitřních procesů, které jim umožňují dosahovat vyšší produktivity, větší míry společenské odpovědnosti a přispívají ke zvýšení konkurenceschopnosti České republiky.

V roce 2020 se do uvedených soutěží přihlásilo celkem 71 organizací, celkem bude předáno 28 ocenění.

V 21. ročníku Národních cen ČR se soutěží v následujících kategoriích/programech:

 • Národní cena kvality České republiky v programech EXCELENCE, START a CAF
  • kategorie Digitální stát (veřejný sektor), Byznys (soukromý sektor – výroba a služby), Chytré inovace (vzdělávání, věda a výzkum).
  • kategorie programu START: Digitální stát (veřejný sektor), Byznys (soukromý sektor – výroba a služby), Chytré inovace (vzdělávání, věda a výzkum).
  • kategorie programu CAF: Digitální stát (veřejný sektor).
 • Národní cena České republiky za společenskou odpovědnost
  • kategorie NC ČR za CSR: Digitální stát (veřejný sektor), Byznys (soukromý sektor – výroba a služby), Chytré inovace (vzdělávání, věda a výzkum).
 • Národní cena České republiky za kvalitu v rodinném podnikání

Online přenos, který začíná ve středu 19. května ve 14:00 hodin, můžete sledovat na následujícím odkazu: www.mpo.cz/narodniceny

Informace o Národních cenách České republiky lze najít na https://www.narodniportal.cz/narodni-a-krajske-ceny/. Na tomto webu jsou k dispozici také přihlášky do soutěže, časový harmonogram a další dokumenty.

Zdroj zprávy: Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
MPO logo