BOSCH: Propojený průmysl – učící se stroje jako partneři ve výrobě

Bosch

Berlín – Od citlivých robotů s umělou inteligencí ve výrobě přes výkonné počítače pro propojenou a automatizovanou mobilitu až po inteligentní domy: Na konferenci průmyslu IoT Bosch ConnectedWorld 2020 19. a 20. února v Berlíně, ukáže společnost Bosch to, co vše dnes umožňuje internet věcí (IoT) a která řešení v budoucnu usnadní každodenní život – na cestách, doma, při práci.

bosch

Větší transparentnost a efektivita ve výrobě a logistice – Nexeed: Systém průmyslových aplikací Nexeed pro průmysl 4.0 poskytuje všechna procesní data standardizovaná ve výrobě a logistice a také rozkrývá potenciály optimalizace. Tento systém již pomohl jednotlivým závodům dosáhnout zvýšení produktivity až o 25 procent. Pomocí Nexeed Track a Trace je možné také optimalizovat logistiku: Náklad a jeho nosiče jsou monitorovány a sledovány senzory a branami, které pravidelně odesílají polohu a stav do cloudu. Specialisté na logistiku a plánovači vždy vědí, kde se například nachází jejich palety a výrobní materiál a zda dorazí včas na místo určení.

Správný náhradní díl rychle po ruce – vizuální rozpoznávání objektů: Pokud dojde při výrobě k výpadku stroje, existuje riziko prostojů. Mít správný náhradní díl rychle po ruce šetří čas i peníze. Zde přichází ke slovu vizuální rozpoznávání objektů: Fotografie vadného dílu je vyfotografována pomocí smartphonu a správný náhradní díl je co nejrychleji identifikován pomocí aplikace. Základem je neuronová síť, která je natrénována pomocí velkého počtu obrazových dat. Systém vyvinutý společností Bosch zahrnuje všechny kroky od jednoduchého získávání snímků náhradních dílů přes algoritmus pro trénink s obrazovými daty až po aplikaci.

Citliví roboti – výzkumný projekt AMIRA: Inteligentní průmysloví roboti budou nezbytnou součástí výroby v továrně budoucnosti. Ve výzkumném projektu AMIRA se používají metody strojového učení a umělé inteligence. Cílem je naučit roboty náročné výrobní úkoly, které vyžadují citlivost a řadu dovedností.

Zdroj zprávy a obrázků: BOSCH.