Bosch Rexroth: Třikrát “POPRVÉ” na MSV Brno

Letošní Mezinárodní strojírenský veletrh je pro Bosch Rexroth hned v několika ohledech spojen se slovem „poprvé“. Letos poprvé představí všechny své produktové řady, průmyslovou automatizaci a průmyslovou i mobilní hydrauliku, v pavilonu P (stánek 085). Poprvé se výstavy spoluúčastní také certifikovaní partneři Bosch Rexroth. A stejně tak poprvé představí hned několik novinek napříč všemi produktovými řadami.

Novinky průmyslové a mobilní hydrauliky
Modernizace hydraulických systémů je pro Bosch Rexroth klíčová. Na MSV 2022 v Brně představí koncept propojené hydrauliky Connected Hydraulics, který splňuje všechny požadavky pro inteligentní řešení hydraulických aplikací. Na stánku budou k vidění produkty, u kterých Bosch Rexorth klade důraz na tzv. „Downsizing“, stejně tak na vzdálenou správu SW a diagnostiku (například u hydraulických soustav strojů), včetně cloudové archivace dat.

Jedním z nejzajímavějších exponátů budou rozhodně hydraulické lineární osy. Moderní hydraulické osy, mají mnoho silných stránek, mezi které jednoznačně patří vysoký výkon, dynamika a dlouhá životnost. Použití této technologie vede k efektivnímu využití materiálu, tiššímu provozu a může snížit spotřebu energie až o 80%. Mezi úplnou novinku v hydraulických lineárních osách, kterou Bosch Rexroth uvede na letošním MSV Brno 2022, patří CytroMotion, která konkuruje kuličkovým a planetovým lineárním osám a značně je převyšuje svými výkonovými parametry. V oblasti elektrifikace mobilní hydrauliky patří mezi špičkové portfolio elektrických motorů a měničů řady 400 a 700V navržené pro Off-road stavební a manipulační techniku.

rexroth cytromotion

Bosch Rexroth v oblasti hydrauliky udělal značný krok kupředu, co se týká elektronizace a konektivity. Zaměřuje se například na optimalizace celých hydraulických systémů. Bosch Rexroth chce pro zákazníka kompaktní řešení s vysokým výkonem a co nejmenšími zástavbovými rozměry. Zákazník tak získává energetickou úsporu. Koncepční řešení produktů Rexroth přináší snižování tepelných ztrát a celkové zvýšení efektivity, včetně systému prediktivní údržby (CytroConnectSolution).

Další krok v robotické přesnosti
Na stánku Bosch Rexroth se návštěvníci seznámí s produktem Smart Flex Effector. Jde o senzorovou kompenzační jednotku s aktivní měřicí funkcí v šesti stupních volnosti. Zvyšuje přesnost, např. u manipulačních robotů, a otevírá zcela nové oblasti použití robotů a kartézských soustav. Pomocí Smart Flex Effector lze díky polohovým senzorům s vysokým rozlišením zaznamenat polohové odchylky mezi nástrojem a obrobkem a převést je na aktivní korekční pohyby manipulátoru. Inteligentní senzory poskytují detailní zpětnou vazbu procesu a ve spojení s kompenzační kinematikou umožňují nové nastavování v reálném čase. Naměřené hodnoty Smart Flex Effector navíc poskytují informace o kvalitě procesu a lze je použít ke sledování a protokolování kvality.

Smart Flex Effector

Více pohybu do intralogistiky
Zrychlení a automatizace procesů dopomáhá dosažení štíhlé výroby. Během veletrhu budou mít návštěvníci možnost vidět v akci autonomní transportní systém ActiveShuttle, který umožňuje zvýšit produktivitu intralogistiky. Jeho implementace do stávající infrastruktury je velice snadná a nenarušuje běžný provoz stávajícího nastavení. Má intuitivní ovládání, je kompletně propojen a bezpečný pro použití s lidmi! ActiveShuttle automatizuje a standardizuje dodávku materiálu. Umožňuje přepravu vozíků naložených přepravkami (KLT) maximálně flexibilním a bezpečným způsobem. Disponuje softwarem ActiveShuttle Management System (AMS), který umožňuje vysoce flexibilní řízení objednávek. Ty lze zadávat ručně nebo automaticky prostřednictvím externích systémů.

ActiveShuttle

Z oblasti montážní techniky budou k vidění dopravníkové systémy Bosch Rexroth, jako je Varioflow plus nebo dopravníkový systém TS2plus. Také bude na stánku názorná ukázka nového doplňkového CAD modulu FRAMEpro pro sestavování montážních linek a rámů strojů. Tento modul obsahuje přibližně 1500 produktů, lze si díky němu ověřit kontrolu funkčnosti a vytváří automatické kusovníky pro přímé objednávky.

Automatizace bez limitů
Strojírenství je dnes o vývoji softwaru. Na letošním MSV Brno nebude chybět ani automatizační platforma ctrlX AUTOMATION, která posouvá klasické hranice mezi řízením stroje, IT a internetem věcí (IoT). Škálovatelná platforma umožňuje flexibilní návrh centrálních a decentralizovaných automatizačních topologií. S operačním systémem Linux v reálném čase, otevřenými standardy, aplikační technologií pro programování, webovým inženýrstvím a komplexním připojením IoT, snižuje ctrlX AUTOMATION náročnost n inženýring o 30 až 50 procent.

rexroth

Loňské MSV ukázalo, jak důležitý je osobní kontakt, a že online prostor prostě nestačí. V letošním roce se na návštěvníky těší celý tým Bosch Rexroth poprvé v pavilonu P, stánek 085. Chceme zákazníkům naslouchat a společně pak najít řešení pro rozvoj jejich obchodu.

Zdroj zprávy: Veletrhy Brno, a.s.
BVV a.s.