Bosch uděluje ocenění AI Young Researcher Award za umělou inteligenci

AI Young Researcher Award

Stuttgart, Německo – Společnost Bosch poprvé udělila ocenění Bosch AI Young Researcher Award, dotované částkou 50 000 eur. Vítěz učí algoritmy učit se.

Bosch

Dr. Gergely Neu, vědec na Univerzitě Pompeu Fabra v Barceloně, si získal porotu svým základním výzkumem v oblasti zesíleného učení (reinforcement learning – RL), která je součástí oboru umělé inteligence (AI). Dr. Michael Bolle, člen správní rady a ředitel pro digitální sekci a technologie ve společnosti Bosch předal ocenění Bosch AI Young Researcher Award 34letému vítězi na Bosch Al NOC 2019 v Renningenu a poblahopřál mu k jeho vynikajícím úspěchům. „Toto ocenění je jedním ze způsobů, jakým může Centrum pro umělou inteligenci Bosch uznat výjimečné úspěchy mladých výzkumných pracovníků v oblasti umělé inteligence,“ uvádí Bolle.

bosch

„Výzkum Gergelya Neua hraje hlavní roli při zajišťování toho, aby umělá inteligence byla odolnější, spolehlivější a srozumitelnější.“ Pětičlenná porota složená z vědců z akademické obce a průmyslu přezkoumala příspěvky z celé Evropy a ocenila Neuovu aplikaci jako nejslibnější, v neposlední řadě díky jeho výzkumu v oblasti teorie pravděpodobnosti. Neuova práce se zaměřuje na takzvané „multi-armed bandit problems“, díky nimž se algoritmy učí zvládat řadu situací, které lze kombinovat nesčetnými způsoby.

AI Young Researcher Award

Zdroj zprávy: Bosch