Bosch uvádí do provozu první kampusovou 5G síť

bosch 5G

Bosch uvádí do provozu první kampusovou 5G síť. V závodě pro Průmysl 4.0 ve Stuttgartu-Feuerbachu chce společnost vyrábět za podmínek, které dosud nebyly dostupné: Data jsou přenášena s velkou spolehlivostí a rychlostí. Stroje reagují téměř okamžitě. Poprvé lze nezbytně důležité aplikace, které vyžadují absolutní přesnost a zabezpečení, implementovat bezdrátově. Člověk a stroj tak mohou spolupracovat bezpečně a bezbariérově. „Díky 5G síti posilujeme naši konkurenceschopnost a ještě lépe využíváme potenciál Průmyslu 4.0,“ vysvětluje člen představenstva společnosti Bosch Dr. Michael Bolle. „Postupně budeme budovat 5G síť v našich zhruba 250 závodech po celém světě.“ V nadcházejících měsících společnost Bosch zřídí další 5G sítě, například ve výzkumném kampusu v Renningenu. Společnost dále vyvíjí produkty kompatibilní s 5G a na trh přináší první řešení pro průmyslové využití.

Bosch 5G

“Díky 5G síti posilujeme naši konkurenceschopnost a ještě lépe využíváme potenciál Průmyslu 4.0. Postupně budeme budovat 5G síť v našich zhruba 250 závodech po celém světě.” člen představenstva společnosti Bosch Dr. Michael Bolle

bosch 5G

Závod Bosch ve Stuttgartu-Feuerbachu přebírá roli průkopníka v 5G
ActiveShuttle se bez námahy a autonomně pohybuje výrobou, vyhýbá se lidem a vozidlům, objíždí skladovací boxy, cíleně směřuje k výrobní lince, zastavuje, vykládá přepravované zboží a znovu se vydává na cestu. V závodě Bosch ve Stuttgartu-Feuerbachu vzniká továrna budoucnosti – aplikace 5G, jako je rozšířené používání autonomních dopravních systémů, se stávají realitou. „Kampusové sítě jsou důležitým stavebním kamenem pro Průmysl 4.0,“ říká Bolle. Jejich zásadní vlastností je nepřetržité bezdrátové pokrytí bez přerušení. Síť lze přesně optimalizovat, jak je požadováno pro vysoce náročné průmyslové aplikace. V kampusové síti ve Feuerbachu zajišťuje dobré pokrytí výrobní haly osm malých základnových stanic, takzvaných „Small Cells“. Pokrývají plochu přibližně 10 000 metrů čtverečních. Bezdrátově připojené stroje a zařízení mohou navzájem komunikovat v reálném čase a vyměňovat si data během několika milisekund.

Bosch 5G

Síť 5G je integrována do stávající IT infrastruktury a je neustále sledována. Kampusová síť zajišťuje nejvyšší úroveň zabezpečení a nezávislosti. „Díky kampusovým sítím máme kontrolu nad tím, co se děje v závodě, a nad interním a externím přenosem dat,“ vysvětluje Bolle. Bosch vybudoval síť dohromady se společností Nokia. Bosch definoval případy použití, Nokia poskytla komponenty 5G. Obě společnosti jsou odpovědné za plánování, provoz a servis sítí. Pilotní závod ve Feuerbachu je předpokladem pro mimořádnou symbiózu: Průmysl 4.0 v kombinaci s 5G, optimalizovaný pomocí umělé inteligence. V rámci projektu financovaného Spolkovým ministerstvem školství a výzkumu KICK Bosch, Nokia a další partneři zkoumají zjednodušení provozu a údržby kampusových 5G sítí pomocí umělé inteligence.

bosch 5G robot

“Máme jasnou vizi, jak by měla továrna budoucnosti vypadat a jak vyvíjet naše výrobky tak, aby splňovaly příslušné požadavky. 5G je „skoková inovace“, která zásadně změní trh.” člen představenstva společnosti Bosch Rolf Najork.

Společnost Bosch uvádí na trh první produkty kompatibilní s 5G
Každý, kdo v továrnách spoléhá na potenciál nového standardu mobilní sítě, bude potřebovat sítě 5G a také zařízení a stroje, které bezdrátově komunikují. Společnost Bosch produkty podporující 5G vyrábí. „Máme jasnou vizi, jak by měla továrna budoucnosti vypadat a jak vyvíjet naše výrobky tak, aby splňovaly příslušné požadavky. 5G je „skoková inovace“, která zásadně změní trh,“ říká člen představenstva společnosti Bosch Rolf Najork, který je zodpovědný za obchodní oblast průmyslové techniky. Společnost Capgemini zjistila, že po celém světě plánuje 65 % průmyslových společností využívat 5G během prvních dvou let po uvedení na trh.Bosch tuto potřebu pokrýváa vyvíjí řešení. Společnost představila na veletrhu Hannover Messe 2019 ActiveShuttle, který lze díky 5G a inteligentnímu softwaru snadno a bezpečně integrovat do intralogistiky. 5G také hraje důležitou roli v řídicí technice. Prostřednictvím ctrlX automatizace společnost Bosch Rexroth uvedla na trh automatizační platformu, která je od začátku zaměřena na 5G. „Objevujeme nové cesty a odstraňujeme hranice mezi řízením strojů, IT a Internetem věcí. Naše nová řídicí technika připojí k novému mobilnímu standardu velký počet zařízení,“ říká Najork.

5G

Bosch spoléhá na 5G jako na motor pro rozvoj podnikání
5G si nerazí cestu pouze do průmyslu, ale také do zdravotnictví, zemědělství, mobility a rozvoje měst. Odborníci odhadují, že do roku 2025 bude celosvětově propojeno až 70 miliard zařízení. Od průmyslových robotů a autonomních aut až po senzory, které poskytují informace o obsahu živin nebo úrovni vlhkosti v orné půdě. Nový standard mobilní komunikace tomu významně přispívá a stává se konkurenčním faktorem. „Při formování 5G jsme hráli aktivní roli. Bosch zahájil výzkumné aktivity v oblasti 5G již v roce 2014,“ říká Bolle. Spektrum zahrnuje činnosti jako 5G NetMobil. Projekt ukazuje, jak lze pomocí moderních komunikačních technologií dosáhnout a zvýšit bezpečnost plně síťové jízdy. Mezinárodní sdružení 5G SMART na druhé straně zkoumá možné účinky 5G na výrobu složitých polovodičů. Poznatky jsou využívány při plánování sítí 5G, například v nové továrně na výrobu polovodičů v Drážďanech. Továrna na tzv. „wafery“ bude „5G-ready“ od prvního dne. Kromě toho se společnost Bosch ujala předsednictví v iniciativě 5G-ACIA, sdružení více než 70 společností, s cílem učinit 5G od začátku vhodným pro průmysl. Pro společnost Bosch, jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, která nabízí řešení pro propojenou mobilitu, propojenou domácnost a propojený průmysl, se 5G stává klíčem rozvoje podnikání.

Zdroj zprávy: BOSCH
Bosh