Brousící stroje Lissmac a finské lisy Coastone na MSV 2022

coastone c9

Společnost Vavruška Trade s.r.o. zastupuje na českém trhu německou značku Lissmac, která je synonymem pro výkonné průmyslové stroje na broušení, odjehlování a odhrotování výpalků. V nabídce má ale i servoelektrické ohraňovací lisy  CoastOne.

Společnost je dlouholetým vystavovatelem na MSV v Brně. S výjimkou covidového roku 2020, kdy se Mezinárodní strojírenský veletrh na brněnském výstavišti nekonal a loňského roku 2021, kdy byla menší účast firem, se Vavruška Trade prezentovala vždy v pavilonu B. Stejné tomu bude i letos, kdy se veletrh vrací do normálního rozsahu. Nicméně předchozí dva roky poněkud zamíchaly kartami, takže mnoho firem najdeme na zcela nových umístěních, než jsme byli zvyklí v minulosti. To se týká i expozice Vavruška Trade, kterou najdeme na stánku č. 046 (viz mapka na konci článku)

Přijďte se podívat na novinky
Společnost představí na svém stánku celkem 4 exponáty. 2 stroje budou z produkce Lissmac a 2 stroje od finské firmy Coastone. Všechny exponáty představují tu nejlepší evropskou kvalitu a dlouhou strojírenskou tradici, vysokou spolehlivost a odolnost v těžkých výrobních podmínkách. Vavruška Trade zajišťuje pro obě značky servis, originální náhradní díly i zaučení obsluhy. V případě strojů Lissmac samozřejmě i potřebné brusivo.

Lissmac SMD 355
Suché brusky a odjehlovací stroje řady SMD 3 lze použít pro širokou škálu požadavků zákazníků. Používají se pro tenké plechy, po řezání laserem a děrovaní a také pro odjehlování malých dílů. Díky více kulatým kartáčům je možné rovnoměrné zaoblení hran, a to bez ohledu na orientaci obrobku.

Lissmac SMD355 přesvědčí působivými výsledky na hranách a při broušení povrchu. Při suchém procesu lze pomocí brusek a odjehlovacích strojů jednostranně odstranit přebytečné otřepy a vrstvu oxidu, ale také vytvořit silné zaoblení hran až do poloměru 2 mm nebo zajistit dokonalou povrchovou úpravu. Zpracovávat lze součásti z nerezové oceli, oceli, hliníku a barevných kovů. Rovnoměrné zaoblení hran je možné po celé pracovní šířce. Brusné a odjehlovací stroje navíc bodují přehledným špičkovým ovládacím panelem, konstantní výškou stolu pro ergonomickou práci a možností automatizace a integrace do výrobních linek. Díky prostorově úspornému uspořádání jednotek vyžadují brusky a odjehlovací stroje o 30 % méně instalačního prostoru.

Lissmac SBM-L 1000
Brusné a odjehlovací stroje řady SBM-L G1S2 byly vyvinuty pro oboustranné odjehlování a zaoblení hran na obrobcích v jedné operaci. Tyto stroje se používají pro odjehlování plechů a opracování plechových dílů, dílů po laserovém řezání, po děrování nebo lisování.

Řada L je vybavena třemi jednotkami, každou na horní a spodní straně. Obrobky z ušlechtilé oceli, oceli, hliníku nebo barevných kovů lze opracovávat buď nahoře, dole nebo na obou stranách. Oboustranné zpracování plechu a zaoblení hran v jediné operaci umožňuje úsporu času až 60 %. Je také možné snadno propojit automatizační řešení nebo je integrovat do výrobních linek. Koncepce stroje zajišťuje ergonomickou práci a příjemné pracovní prostředí bez nečistot, prachu a hluku.

Coastone C9
Nejmenší z vysoce přesných ohraňovacích lisů finské značky najde uplatnění v dílnách s vysokými požadavky na výslednou kvalitu. Stroje jsou pověstné svou dlouhodobou spolehlivostí, resp. “nezničitelností”, nízkými náklady na provoz díky úsporným servomotorům, rozsáhlými možnostmi předpřipravených programů a dokonce i možnostmi využití lisu v robotické buňce. Na MSV 2022 bude sice vystaven pouze samotný lis, ale výrobce nabízí i možnost zasazení toho lisu do plně robotického pracoviště. To je novinka z minulého roku a má potenciál zaujmout i naše výrobní firmy.

Coastone Inserting Pressone P1S-10
Posledním představeným exponátem bude číslicově řízený vkládací lis P1s-10 s pracovním tlakem 2-100 kN a s pokročilým numerickým řízením, které umožňuje pružně měnit neomezený počet programů. Stroj má vysoce ergonomické ovládání a snadnou vyměnitelnost nástrojů. Vyznačuje se spolehlivostí a dlouhými intervaly pro nutné servisní zákroky. Programování nových úloh je uživatelsky příjemné a dovoluje měnit operativně parametry aktuálních úkolů.

Navštivte expozici Vavruška Trade na MSV 2022

Vavruška Lissmac MSV 2022

Expozici Vavruška Trade najdete v pavilonu B, na stánku 046.