„Burza práce 2022“ v Ostravě

burza práce ostrava 2022

Jedinečnou příležitost seznámit se na jednom místě během jediného dne s více než šedesáti významnými zaměstnavateli z celého Moravskoslezského kraje a vybrat si z široké nabídky volných pracovních míst dostanou lidé ve středu 21. září 2022 mezi 9.00 a 16.00 hodinou. V unikátní atmosféře Multifunkční auly Gong v Dolních Vítkovicích proběhne akce s názvem „Burza práce 2022“, kterou pořádá Krajská pobočka Úřadu práce ČR v Ostravě. Vstupné a veškeré služby jsou pro návštěvníky zdarma.

burza práce ostrava 2022

Burza navazuje na předešlé ročníky, které sklidily řadu pozitivních ohlasů jak ze strany zaměstnavatelů, tak i návštěvníků. Příchozí získají podrobný přehled o tom, co v dnešní době firmy v tomto regionu aktuálně nabízejí, o jaké profese mají především zájem a tyto informace jim pak mohou pomoci zvýšit jejich šance na trhu práce.

Akce je určena široké veřejnosti. Na své si přijdou ti, kteří práci hledají, zvažují změnu, budoucí středoškoláci, kteří teprve přemýšlí o tom, jaký obor budou dále studovat, absolventi, kteří se chystají vstoupit na pracovní trh, ale i ti, co se na jejich volbě povolání podílejí, např. rodiče nebo výchovní poradci ve školách. V neposlední řadě je akce určena i pro cizince z EU a třetích zemí, kteří v tomto
regionu žijí. Pozvánku na Burzu práce obdrželi i evidovaní uchazeči a zájemci o zaměstnání z Ostravy. Informaci o konání akce rozeslal Úřad práce ČR školským zařízením (střední školy, vyšší odborné školy, vysoké školy) působícím na území města Ostravy a v nejbližším okolí.

„Jsme rádi, že se nám opět podařilo tuto akci uspořádat v nekonvenčních prostorách Multifunkční auly Gong. Desítky vystavovatelů nabídnou zájemcům široké spektrum pozic v oblasti služeb, výroby, průmyslu,
ale i IT a vývoje. Cílem je pomoci zaměstnavatelům s obsazováním volných pracovních míst a snaha o sladění nabídky a poptávky na trhu práce,“ shrnuje ředitel Krajské pobočky ÚP ČR v Ostravě Petr Prokop.

Přidanou hodnotou této akce je osobní kontakt. Jinak řečeno – lidé mohou přímo na místě kontaktovat zástupce zaměstnavatelů a dohodnout si s nimi možnost spolupráce. A naopak zaměstnavatelé dostanou šanci získat vhodné budoucí zaměstnance. ÚP ČR proto doporučuje všem, kteří práci hledají, aby si s sebou vzali aktuální životopis a doklady o dosaženém vzdělání či předchozí praxi.

Nedílnou součástí burzy bude individuální poradenství ze strany specialistů Úřadu práce ČR. Návštěvníkům poskytnou informace, které jim mohou pomoci s výběrem školy, studijního oboru či rekvalifikace. Pro ty, kteří se zajímají o své budoucí pracovní uplatnění, bude připravena nabídka volných pracovních míst v ČR i Evropské unii. Mimo jiné se návštěvníci také dozví, jak správně napsat životopis nebo motivační dopis. Zástupci Úřadu práce ČR budou připraveni odpovídat i na dotazy zaměstnavatelů.

Zaměstnavatelé se mohou těšit na odborné semináře, v jejichž rámci vystoupí zástupci Okresní správy sociálního zabezpečení Ostrava, Odboru azylové a migrační politiky Ostrava a Oblastního inspektorátu práce pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj.

Burza práce 2022 se koná v rámci projektu Efektivní služby zaměstnanosti, který je spolufinancován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

Zdroj zprávy: Úřad práce ČR
úřad práce