Business klub Ukrajina spustil webové stránky a plánuje cestu do Lvova

Business klub Ukrajina

MPO vytvořilo platformu, aby pomohlo s poválečnou obnovou Ukrajiny. Místo, kde se budou potkávat české firmy se zájmem o rekonstrukci Ukrajiny s těmi, kteří jim mohou pomoci. Informační platforma Business klub Ukrajina (BKUA) v pondělí spustila své webové stránky a jejich prostřednictvím nabízí možnost registrace na business misi do ukrajinského Lvova.

ukrajina byznys klub

Projekt BKUA slouží hlavně pro koordinaci zapojení českého byznysu a hledání konkrétních sektorových synergií a řešení pro potřeby rekonstrukce. Členství v Business klubu je otevřené jednotlivým firmám i sociálním partnerům a je zcela zdarma. Zapojení je jednoduché, stačí vyplnit krátkou přihlášku na webu, uvést sektor působnosti a základní kontaktní údaje. Informace o zajímavé příležitosti v daném sektoru (např. akce, mise nebo konkrétní projekt), poté dorazí prostřednictvím e-mailu.

Členové na webu najdou aktuální novinky v oblasti spolupráce s ukrajinskou stranou a rekonstrukčního procesu. Dočtou se o konkrétních projektech, do kterých se lze zapojit, o regionech a jejich potřebách. Naleznou zde možné partnery pro své projekty z řad dalších členů, i řadu kontaktů z ukrajinské státní správy i businessu.

Již dnes se tak mohou například zapojit do nově připravované mise pod vedením MPO ČR do Lvova, která proběhne ve dnech 26. a 27. září. Mise bude zaměřena na firmy, které se specializují v sektorech zdravotnictví, energetiky, infrastruktury a stavebnictví. Další informace jsou k dispozici na www.businessklubukrajina.cz.

Zdroj zprávy: Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
MPO logo