BusinessEurope SME Roadshow odstartovala v Helsinkách

BusinessEurope

Posílení evropských malých a středních podniků je klíčem k posílení globální konkurenceschopnosti Evropy. V hlavním městě Finska, Helsinkách, proběhla BusinessEurope SME Roadshow. Finsko je první zastávkou v řadě akcí v celé EU, které mají zdůraznit roli malých a středních podniků (MSP) při překonávání krizového režimu v Evropě. Akci organizovala BusinessEurope společně se svou členskou federací, Confederation of Finnish Industries.

Myšlenka SME Roadshows v evropských hlavních městech byla vyvinuta v roce 2023. Cílem je mobilizovat národní ekosystémy, evropské instituce, vyslance malých a středních podniků, generální ředitele, podnikatele, obchodní asociace, odbory a nevládní organizace z celé Evropy, aby našli konstruktivní řešení, jak lépe na podporu malého a středního podnikání. V diskusních kolech se zástupci obchodu, politiky a občanských organizací a také během návštěv firem získají účastníci přímý pohled na současnou situaci malých a středních podniků.

Na první roadshow, která přilákala přes 200 účastníků, Fabrice Le Saché, předseda výboru pro podnikání a malé a střední podniky BusinessEurope, uvedl: „Malé a střední podniky mají v současné době po krk. Společnosti potřebují regulační prostor, aby přežily dnešní četné krize. Naší nejvyšší prioritou je důkladně aplikovat test malých a středních podniků na všechny nové iniciativy EU. Klíčem k zajištění regulačního režimu odolného vůči malým a středním podnikům je vyhnout se zbytečné nebo nepřiměřené zátěži. Je proto o to cennější, že se k naší první roadshow připojí evropský komisař pro vnitřní trh Thierry Breton.“

Diskusní kola a návštěvy společností byly zaměřeny na trojí: dopad regulace udržitelnosti na malé a střední podniky, obtížný přístup k financím a výzvy a příležitosti kybernetické bezpečnosti.

ADK

Reklama

Petri Vuorio, místopředseda výboru BusinessEurope pro podnikání a malé a střední podniky a ředitel pro podnikání, obchodní politiku a záležitosti EU v Konfederaci finského průmyslu, dodal: „Jsme hrdí na to, že můžeme hostit první BusinessEurope SME Roadshow v Helsinkách. Tato událost je jedinečnou příležitostí k setkání klíčových zástupců z celé Evropy, aby diskutovali o výzvách a příležitostech rozšiřování malých a středních podniků v EU, zejména s ohledem na přechod k udržitelnosti. V současné napjaté situaci je zásadní prověřit realitu s podnikateli a najít způsoby, jak mohou politika a byznys spolupracovat na posílení konkurenceschopnosti.“

Další zastávkou BusinessEurope SME Roadshow bude Řím v Itálii. Fotogalerii z akce najdete tady a zde je záznam z akce…

Zdroj zprávy: BusinessEurope
BusinessEurope