Cena Wernera von Siemense: až 70 tisíc Kč za disertační nebo diplomovou práci

Už jen do 4. prosince je možné přihlásit diplomovou nebo disertační práci do Ceny Wernera von Siemense a vyhrát až 70 tisíc Kč. Do soutěže je možné přihlásit práce z technických a přírodovědných oborů obhájené v období od 1. 12. 2020 do 30. 11. 2022. Pro ty, kdo doporučí vítězné práce, je připravena odměna 10 tisíc Kč. Detaily a přihlášky na www.cenasiemens.cz

werner

Cena Wernera von Siemense je ocenění, které Siemens uděluje studentům a mladým vědcům z technických a přírodovědných oborů. Přihlašování do jubilejního 25. ročníku soutěže končí již tuto neděli 4. prosince.

Cena Wernera von Siemense je jedinečnou příležitostí pro studenty, kteří zde získávají ceny za své absolventské práce, i pro mladé vědce a vědecké týmy, které jsou oceňovány za úspěchy ve výzkumu. Vítězové si rozdělí odměny ve výši celkem 1 milion Kč.

V soutěži Cena Wernera von Siemense se ceny udělují celkem v osmi kategoriích, přičemž do některých kategorií nominují své zástupce samy univerzity, do kategorií absolventských prací se zájemci mohou hlásit sami. V případě, že doporučíte kandidáta, který se přihlásí a zvítězí, čeká finanční prémie 10 tisíc Kč i na vás.

Přihlásit se nebo nominovat kandidáta můžete do těchto kategorií:

Kategorie / odměna

1. místo

2. místo

3. místo

Nejlepší diplomová práce

55 000 Kč

autor / vedoucí

35 000 Kč

autor / vedoucí

25 000 Kč

autor / vedoucí

Nejlepší disertační práce

70 000 Kč

autor / školitel

40 000 Kč

autor / školitel

30 000 Kč

autor / školitel

Nejlepší absolventská práce zabývající se tématy konceptu Průmysl 4.0

30 000 Kč

autor

Nejlepší absolventská práce zabývající se chytrou infrastrukturou a energetikou

30 000 Kč

autor

Soutěž Cena Wernera von Siemense pořádá český Siemens spolu s významnými představiteli vysokých škol a Akademie věd ČR, kteří jsou i garanty jednotlivých kategorií a podílejí se na vyhodnocení prací. Rozsahem, výší finančních odměn i historií je tato cena jednou z nejvýznamnějších nezávislých iniciativ svého druhu v České republice.

Přihlašování do soutěže probíhá na webu www.cenasiemens.cz už jen do 4. prosince, proto neváhejte. Pokud zvažujete svou účast nebo víte o někom, kdo by měl být nominován, neváhejte a vyplňte přihlášku ještě dnes.

Zdroj zprávy: Siemens Česká republika
siemens