Česká národní expozice na veletrhu EUROGUSS

euroguss 2022

Česká republika se opět zúčastní pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu ČR Mezinárodního veletrhu tlakového lití: technologie, procesy, produkty EUROGUSS 2022. Veletrh se koná na výstavišti v německém Norimberku ve dnech 8.–10. června 2022. Pavilon České republiky bude umístěn v hale 7, stánek č. 555. V rámci české oficiální účasti budou firmy prezentovat inovativní řešení, technologie a postupy pro tlakové lití.

euroguss

ALUTEX
ALUTEXSpolečnost Alutex se zaměřuje na výrobu odlitků z hliníkových slitin pomocí technologie tlakového lití. Výrobky jsou určeny především pro automobilový, elektrotechnický a nábytkářský průmysl v zemích Evropské unie. Pro výrobu nástrojů je využíván systém Catia V5, včetně vývoje prototypových i sériových nástrojů. Odlévání se provádí na strojích s uzavírací silou 2 500 až 10 000 kN, maximální hmotnost odlitku činí 8 kg. Certifikát ISO 9001:2000. Samozřejmostí je následné obrábění (CNC, leštění).

AS-CASTING
AS-CASTINGAS-CASTING se specializuje na výrobu hliníkových tlakových odlitků Výroba probíhá na strojích s upínací silou 400–1000 t. V nabídce je také další zpracování jako tryskání, bubnování, CNC obrábění nebo broušení. Společnost AS-CASTING je držitelem certifikátu ISO 9001:2015 a ISO 14001:2015 a je ve fázi implementace požadavků technické specifikace. IATF 16949:2016. Certifikace v roce 2023.

BENEŠ A LÁT
Beneš a LátTradiční česká průmyslová společnost, založená v roce 1934, se zaměřením na výrobu vysoce kvalitních odlitků z hliníku a slitin na bázi zinku.

Portfolio zahrnuje:

• gravitační a nízkotlaké lití hliníkových slitin;
• vysokotlaké lití hliníkových slitin;
• vysokotlaké lití zinkových slitin;
• vstřikování plastů;
• 3D tisk kovových dílů;
• CNC obrábění, 3D měření, CT skenování, simulace magmatu, oddělení výzkumu a vývoje, cardam.

ČZ
ČZ a.s.Společnost ČZ byla založena v roce 1919 a zaměřuje se na dodávky dílů pro automobilový průmysl. Výrobní program je rozdělen do divizí: Nástrojárna, slévárna hliníku (nízkotlaké a vysokotlaké lití), slévárna železa (šedá a tvárná litina), Auto (obrábění odlitků) a Turbo (výroba turbodmychadel), ČZ Řetězy s.r.o.

GERCO EWZ
Gerco EWZDodavatel kompletních řešení pro ořezávání tlakových odlitků ze slitin lehkých kovů vyráběných převážně pro následující průmyslová odvětví: automobilový průmysl, strojírenská výroba, elektrotechnická výroba, zdravotnické přístroje. Nabízíme: Nástroje pro ořezávání tlakových odlitků, speciální zařízení a přístroje, nástroje pro děrování plechů. Společnost GERCO EWZ je certifikována podle ISO 9001:2015.

HYDAC
HydacHYDAC nabízí kombinaci technologie kapalin, elektroniky a strojírenství. Společnost HYDAC je celosvětovým partnerem v oblasti inženýrského poradenství, výroby/montáže a služeb s více než 45 pobočkami a s více než 500 servisními partnery. Vysoký podíl mezinárodních obchodů (70 %) je dalším důkazem globální přítomnosti společnosti HYDAC. Sortiment výrobků: filtrační technika, akumulátory , kompaktní hydraulika, kulové ventily, chladicí systémy, příslušenství pohonných jednotek, elektronika, montážní technika, válce, čerpadla, systémová technika, fluidní technika, podpora.

KABEPE KOVO
KBP KovoDynamicky se rozvíjející rodinná společnost specializující se na výrobu a opravy dílů pro tlakové lití Al a Zn. Zaměřujeme se především na výrobu a opravy licích válců, a to i podle požadavků zákazníka. Nové licí válce jsou vyráběny s/bez termoregulace, na míru. Můžeme zvětšit průměr licího válce nebo jej zmenšit pomocí vložek. Na obnovu licího válce včetně povrchové nitridace a dopravy k zákazníkovi stačí 10 pracovních dnů. Dále nabízíme výrobu pístnic, pístů, výrobu a opravy forem. Ve spolupráci s našimi partnery nabízíme komplexní služby v oblasti mazání pouzder, údržby forem, údržby a prodeje tlakových strojů.

KOVOLIS HEDVIKOV
Kovolis HedvíkovJedna z největších vysokotlakých sléváren hliníkových slitin v České republice nabízí svým zákazníkům vývoj dílů, konstrukci a výrobu nástrojů, výrobu odlitků včetně mechanického opracování, navařování, zkoušky tlakové těsnosti, svařování. KOVOLIS HEDVÍKOV jako jediná slévárna v České republice a jedna z mála sléváren v Evropě nabízí sériovou výrobu odlitků Rheocasting (polotuhé odlitky). Polotuhé tváření je efektivním řešením pro výrobu dílů s vysokou integritou. V roce 2021 jsme v rámci pilotního projektu úspěšně instalovali technologii svařování metodou frikčního míchání.

TOKOZ
tokoz logoTOKOZ je česká strojírenská společnost se stoletou tradicí, která se zaměřuje na výrobu kování, komponentů pro automobilový průmysl a další průmyslová odvětví. Našim zákazníkům, často velkým nadnárodním společnostem, poskytujeme služby zahrnující vývoj, nástrojový inženýring (lisovací nástroje, formy pro tlakové lití), výrobu originálních dílů (Al odlitky, Zn odlitky, obráběné díly, svařované díly, lisované díly), povrchové úpravy , montáž a balení.

Ministestvo průmyslu a obchodu a výše uvedené společnosti vás zvou na slavnostní otevření oficiální české expozice a setkání s českými podnikateli a představiteli na veletrhu EUROGUSS, pavilon 7, stánek č. 555, ve středu 8. června ve 12.00 hod.

Zdroj zprávy: Veletrhy Brno, a.s.
BVV logo global