Česká zbrojovka podepsala s ministerstvem obrany dodatek o navýšení plnění rámcové smlouvy

czg

Česká zbrojovka uzavřela 9. března 2022 s ministerstvem obrany dodatek k rámcové dohodě na pořízení ručních zbraní z dubna 2020. Dodatek umožní Armádě České republiky čerpat dodávky zbraní v hodnotě až o 1,18 miliardy korun vyšší oproti původně sjednanému limitu ve výši 2,35 miliardy korun. Česká zbrojovka na základě upravené smlouvy mimo jiné zvýší dodávky útočných pušek CZ BREN 2, pistolí CZ P-10 a dalších zbraní, včetně příslušenství, a to v závislosti na aktuálních potřebách Armády České republiky.

czg

 

„Česká zbrojovka je dlouhodobým a hrdým partnerem Armády České republiky, proto jsme připraveni upřednostnit a urychlit dodávky pro naši armádu a přispět tak k obranyschopnosti České republiky,“ uvedl generální ředitel České zbrojovky Jan Zajíc. „Úprava rámcové smlouvy nám umožní především rychleji a lépe reagovat na okamžité potřeby Armády ČR vyvolané nejnovějším vývojem bezpečnostní situace na východě Evropy,“ dodal Zajíc.

„Pořízením nových zbraní v ráži NATO dojde k úplnému přechodu výzbroje jednotlivce na ráže NATO a typové unifikaci u profesionálních jednotek AČR. Rovněž budou vytvořeny podmínky pro postupné přezbrojení příslušníků aktivních záloh ručními zbraněmi,“ uvedlo ministerstvo obrany.

Česká zbrojovka se sídlem v Uherském Brodě je hlavním provozním závodem holdingu CZG – Česká zbrojovka Group v Evropě. Vyrábí střelné zbraně pro ozbrojené složky i komerční využití. Společnost exportuje do více než 90 zemí světa. V současnosti jsou střelné zbraně České zbrojovky široce využívány ozbrojenými složkami ve více než 40 zemích po celém světě.

Zdroj zprávy: Česká zbrojovka Group
česká zbrojovka group