České firmy se za podpory CzechTrade spojují s profesionálními designéry a sklízí společné úspěchy

design pix

Agentura na podporu obchodu CzechTrade dlouhodobě motivuje české firmy ke spolupráci s designéry z Adresáře designérů CzechTrade také svými dotačními programy. Jedním z programů Design pro konkurenceschopnost podpořila realizaci kolekce sedacího nábytku Hide and Seek pro firmu Polstrin, kterou navrhlo duo Lexová & Smetana a zvítězilo s ní v prestižní soutěži Czech Grand Design. Na zmíněný dotační program CzechTrade navazuje výzvou Design Credits, v rámci které mohou malé a střední podniky žádat až o dvousettisícovou dotaci.

Sedmnáctý ročník cen Czech Grand Design, prestižní designérské ocenění, převzala Tereza Lexová a Štěpán Smetana. Duo Lexová & Smetana vytvořilo designovou kolekci sedacího nábytku pro firmu Polstrin. Ta využila dotačního programu Design pro konkurenceschopnost agentury CzechTrade, který firmám nabízí spolupráci s profesionály z Adresáře designérů CzechTrade.

design pix

 

„Díky širokému spektru designérů, kteří jsou registrovaní v našem adresáři, se mohou české firmy spojit se zkušenými profesionály v oblasti produktového a průmyslového designu. Vizuální stránka je pro značku velmi důležitá a těší nás, že si to české firmy uvědomují a mají o služby profesionálů zájem,“ říká Radomil Doležal, generální ředitel CzechTrade.

Firma Polstrin byla na vyhlášení cen skloňována celkem dvakrát a v kategorii Výrobce roku se umístila na druhém místě.

„Spolupráce s profesionály jako je Tereza Lexová a Štěpán Smetana byla, věřím, obohacující pro obě strany. Jejich absolutní vítězství je výhrou i pro nás, jaké šikovné designéry jsme si z Adresáře designérů CzechTrade pro náš produkt vybrali. Moc se těším na naše další společné kroky,“ říká Ondřej Pacák, jednatel firmy Polstrin.

Národní plán obnovyNavazující výzva Design Credits nabízí až dvousettisícové dotace. Výzva k iniciativě Design Credits, která je součástí komponenty Národního plánu obnovy Ministerstva kultury České republiky, nabízí dotaci podnikům orientovaným na průmyslovou či řemeslnou výrobu až do výše 200 tisíc korun. Na rok 2023 je v rámci výzvy alokováno 10 milionů korun.

design pix

„Designéři pomohou malým a středním podnikům reagovat na požadavky trhu a tím podpořit jejich konkurenceschopnost, posílit exportní připravenost a významně zvýšit hodnotu jejich značky. Jedná se o společný tvůrčí proces firmy a produktového designéra, který povede k zefektivnění vzhledu nebo funkčnosti vlastního produktu,“ říká Zuzana Sedmerová, vedoucí Design Centra CzechTrade, které výzvu společně s Ministerstvem kultury zastřešuje.

Malé a střední podniky mohou podat žádost o dotace v dotačním portálu Ministerstva kultury do 31. července 2023.

ADK

Reklama

Adresář designérů CzechTrade je seznam profesionálů a umělců, poskytujících poradenské služby z oblasti designu. Agentura CzechTrade zprostředkovává kontakty na dodavatele designérských služeb českým firmám, které potřebují pomoct s inovací designu produktů. Prostřednictvím adresáře propaguje CzechTrade registrované designéry také v zahraničí. Profesionální designéři se do Adresáře designérů CzechTrade mohou průběžně registrovat zdarma.

design

 

O agentuře CzechTrade
CzechTrade je agentura na podporu obchodu a již 25 let je partnerem českých firem na jejich cestě k exportním úspěchům. Jejím cílem je usnadnit českým firmám rozhodování o výběru vhodných teritorií, zkrátit dobu vstupu na daný trh, podpořit aktivity směřující k dalšímu rozvoji firmy v zahraničí, a především eliminovat rizika spojená se vstupem na nové, neznámé trhy. Zahraniční kanceláře agentury CzechTrade poskytují služby v 64 zemích na pěti kontinentech.

Zdroj zprávy: CzechTrade
CzechTrade